سهام رابین‌هود بعد از اخراج برخی از کارمندانش سقوط کرد

سقوط سهام رابین هود بعد از اخراج برخی از کارمندانش
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سقوط سهام رابین هود بعد از اخراج برخی از کارمندانش باعث کاهش پروژه‌های آتی این شرکت شد. ۹ درصد از کارکنان تمام وقت Robinhood سه شنبه اخراج شدند که این قضیه دلیل اصلی کاهش ناگهانی ارزش سهام این شرکت است. برای خواندن جزئیات خبر با بیتستان همراه باشید.

Vlad Tenev، یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن Robinhood، روز سه‌شنبه اعلام کرد که این شرکت ۹ درصد از کارکنان تمام وقت خود را اخراج کرده است.

اندکی پس از انتشار این خبر قیمت سهام این شرکت تا ۱۰ دلار کاهش یافت. ارزش فعلی سهام این شرکت فقط ۱۲ سنت بالاتر از پایین‌ترین حد ارزش سهام این شرکت است.

از رشد شدید رابین‌هود تا اخراج ۹ درصد از کارکنان تمام وقت این شرکت

بر اساس پست اخیر یکی از بنیانگذاران رابین‌هود، این شرکت از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ یک دوره رشد فوق‌العاده را تجربه کرده است.

باید توجه داشت که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ حساب‌های خالص سرمایه‌گذاری این شرکت از ۵ میلیون به ۲۲ میلیون و درآمد کل از ۲۷۸ میلیون دلار به ۱٫۸ میلیارد دلار افزایش یافته است.

با توجه به گسترش روز افزون فعالیت رابین‌هود طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱، تعداد کارکنان فعال شرکت نیز از ۷۰۰ به ۳۸۰۰ کارمند افزایش یافت که خود باعث ایجاد نقش‌ها و وظایف شغلی تکراری در این مجموعه شد.

این قضیه ظاهرا منجر به پیچیدگی بیشتر و کاهش کارایی کارمندان در این شرکت شده بود و برای حل این مشکل این شرکت تصمیم به اخراج ۹ درصد از کارمندان خود گرفت.

Tenev گفت:

تصمیم‌گیری برای چنین اقدامی برای ما آسان نبود ولی اخراج ۹ درصد از کارمندان، اقدامی لازم برای دستیابی به اهداف استراتژیک این شرکت است.

با این که سهام این شرکت تا این حد کاهش یافته ولی رابین‌هود اعلام کرد که پروژه‌های بین‌المللی خود را ادامه خواهد داد و پروژه‌های جدیدی نیز به زودی معرفی خواهد کرد.

Robinhood به عنوان یک پلتفرم پذیرنده‌ی Dogecoin در جامعه کریپتو محبوبیت پیدا کرده و در حال حاضر نزدیک به یک سوم از کل Dogecoin در گردش بازار را در اختیار دارد.

برای درک درست این قضیه بهتر است به این اشاره کنیم که، صندوق بیت‌کوین Grayscale که بزرگترین مالک بیت‌کوین است، تنها مالک ۳ درصد از سکه‌های در گردش است.

این پلتفرم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، زمانی که Dogecoin به بالاترین حد خود رسید، بیشترین پیشرفت را داشت. با این حال، درآمد این پلتفرم به طور مداوم در سه ماهه بعدی کاهش یافت.

مدیر عامل رابین‌هود هنوز معتقد است که Dogecoin می‌تواند به “ارز دیجیتال آینده اینترنت و مردم” تبدیل شود.

منبع: cryptopotato

بیت کوین دوج کوین
برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.