خاموشی مراکز مجاز استخراج رمز ارز در زمان اوج مصرف برق

خاموشی مراكز مجاز استخراج رمز ارز در زمان اوج مصرف برق
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۱ خرداد ۱۴۰۰

در روزهای اخیر شاهد قطعی برق در مناطق مختلف کشور بوده‌ایم. سخنگوی صنعت برق نیز در این راستا اعلام کرد که به منظور تامین برق مشترکان و جلوگیری از بروز خاموشی‌های متعدد، مراکز استخراج رمزارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز (یکم خرداد ۱۴۰۰) خاموش می‌شوند. وی همچنین به مشترکان خانگی که به صورت غیر مجاز به ماینینگ رمزارز می‌پردازند هشدار داد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «مصطفی رجبی مشهدی» با اعلام این خبر اظهار داشت:

هم اکنون مصرف برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد که به منظور حفظ تعادل و پایداری شبکه برق، از امروز در زمان پیک مصرف قطع خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

بر اساس بارهای شناسایی شده و برآوردهای صورت گرفته در مانورهای برگزار شده، در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ مگاوات برق در مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور مصرف می‌شود که این مصارف غیرقانونی به دلیل اتصالات نادرست و افزایش نقطه‌ای مصرف برق، باعث آسیب دیدگی و حتی سوختن تجهیزات شبکه شده که خاموشی‌هایی را به دنبال خواهد داشت.

رجبی مشهدی با اشاره به این‌که مصرف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می‌شود، از مشترکان خانگی که از دستگاه ماینر و تجهیزات مربوطه برای استخراج رمزارز در منزل استفاده می‌کنند خواست که سریع‌تر نسبت به خاموش کردن دستگاه‌های ماینینگ خود اقدام کنند.

در صورت عدم قطعی دستگاه و شناسایی، علاوه بر ضبط تجهیزات تا تعیین تکلیف نهایی، برق منزل این دسته از مشترکان متخلف نیز قطع خواهد شد.

او همچنین از مردم خواست که افراد خاطی را گزارش دهند:

هموطنان عزیز به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می‌رسد، می‌توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که برای کسانی که افراد خاطی را گزارش دهند پاداش در نظر گرفته شده است: 

در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به ماینینگ رمز ارز می‌پردازند وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبای بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.

پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمزارز اقدام می‌کنند، پس از بررسی و تایید صحت گزارش ارائه شده، صورت می‌گیرد.

 

به نظر شما تاثیر مراکز ماینینگ در قطعی‌های برق کشور چقدر است؟

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.