توصیه‌ وزیر اقتصاد برای استفاده از رمزارزها در دور زدن تحریم‌ها!

وزیر اقتصاد
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

 

با توجه به تازه وارد بودن ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهان، دولت‌مردان اکثر کشورها رویکرد متفاوتی نسبت به این حوزه دارند و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. به گزارش وب‌سایت خبری ایسنا اخیرا فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در این باره اظهار داشت:

اگر می‌خواهیم در اقتصاد بین‌الملل جایگاه مناسبی پیدا کنیم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم. قانون پایانه‌های فروشگاهی باید تا پایان سال اجرا شود و اقتصاد هوشمند نباید با تغییر وزیر فراموش شود.

وی در مراسم رونمایی از طرح محیط آزمون تنظیم‌گری (سندباکس) بازار سرمایه و طرح مرکز تعالی اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال شریف، خاطرنشان کرد: 

در زمینه اقتصاد هوشمند تعدادی پروژه تعریف شده بودند که باید به اجرا درمی‌آمدند. طی دو و نیم سال گذشته اقدامات مهمی طراحی و اجرا شد که بخشی از آن‌ها به دلیل شرایط متناسب با برنامه‌ها پیش نرفت و در این زمینه، انحراف ناشی از مدیریت خیلی کم بود.

دژپسند با بیان اینکه عوامل جهش و توسعه را نشناختیم یا نتوانستیم در صورت شناخت از آن‌ها استفاده کنیم، اظهار داشت: 

هنوز داریم درباره دولت الکترونیک صحبت می‌کنیم و عقب هستیم و حال باید درباره دولت هوشمند صحبت می‌کردیم. اگر تجارت الکترونیک را به تجارت موبایل و هوشمند تبدیل می‌کردیم، می‌توانستیم با وجود موانع تحریمی گام‌های موثری برداریم. در دو سال اخیر سهم تجارت الکترونیک نسبت به تولید ناخالص داخلی ۲/۴ برابر شده است.

دژپسند رشد درآمدهای مالیاتی را منوط به استفاده از فناوری‌های ارتباطاتی دانست و افزود: 

طی سه تا چهار سال آینده سهم بلاک چین در تولید ناخالص داخلی افزایش می‌یابد. بنابراین، مقابل تحولات سریع فناوری‌های دنیا چون رمزارزها باید مدیریت فعالانه داشت زیرا، فرصت از دست داده می‌شود. هر چه اقتصاد سنتی باشد، درصد هزینه‌ها بیشتر است و فناوری‌ها هزینه‌های اقتصادی را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهند.

وی در ادامه بیان کرد:

با تکیه بر فناوری‌ها می‌توان تحریم‌ها را دور زد. رمزارز ها قابلیت دور زدن تحریم‌ها را دارند اما باید با استخراج‌های غیرمجاز و غیرقانونی مقابله کرد و به این سمت برویم که سریع‌تر خودمان را با اجزای اقتصاد هوشمند منطبق کنیم. بازار سرمایه کشورمان از لحاظ بکارگیری فناوری‌ها بالاترین رتبه در دنیا را دارد. اگر می‌خواهیم در اقتصاد بین الملل جایگاه مناسبی پیدا کنیم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم. قانون پایانه‌های فروشگاهی باید تا پایان سال اجرا شود و اقتصاد هوشمند نباید با تغییر وزیر فراموش شود.

به نظر شما قانون‌گذاری رمزارز ها در کشورمان در آینده به کجا می‌رسد؟

 

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.