تحلیل قیمت رمزارزهای جذاب این هفته (۱۲ خرداد ۱۳۹۹)

تحلیل قیمت ارز دیجیتال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 9 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۳ تیر ۱۴۰۰

در طول چند روز گذشته، سرمایه‌گذاری در بازار آلت‌ کوین‌ها به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و این مساله باعث شده است که بیت‌ کوین تغییرات قیمت کوتاه مدت زیادی نداشته باشد. 

اگرچه هاوینگ بیت‌ کوین باعث شد که توجه مردم به این رویداد جلب شده و به بیت کوین علاقه‌مند شوند، اما پس از اتمام این رویداد، رمزازرز برتر بازار نتوانست یک روند جدید را آغاز کند. این نشان می‌دهد که شاید بیش از اندازه به رویداد هاوینگ بها داده شده بود.

با این حال، برترین رمزارز لیست شده در سایت کوین‌مارکت‌کپ، بعد از هاوینگ نتوانسته رشد زیادی داشته باشد؛ این موضوع نشان می‌دهد معامله‌گرانی که قبل از این رویداد خرید انجام داده‌‌اند، اطمینان دارند که بیت کوین در حال مقاومت است تا روند صعودی داشته باشد.

جالب اینکه در حالی که قیمت بیتکوین در چند روز گذشته در حال تحکیم بوده است، آلت‌ کوین‌ها توانستند بیش از پیش توجه معامله‌گران را به خود جلب کنند؛ تا حدی که حجم بازار آلت کوین‌ها از ۷ میلیارد دلار در روز هاوینگ (۲۲ اردیبهشت) به ۹۴ میلیارد دلار در ۱۱ خرداد رسید. 

در حال حاضر وضعیت بازار، اغلب سرمایه‌گذاران را متعجب کرده است؛ چرا که آن‌ها نمی‌دانند آیا آلت‌ کوین‌ها می‌توانند به عملکرد خوب خود ادامه دهند، در حالی که بیت‌ کوین نفسی تازه می‌کند؟ یا اینکه بیت کوین دوباره بازار را به دست می‌گیرد؟

در این مقاله، نمودار چند رمزارز جذاب بازار مورد بررسی قرار گرفته است تا ببینیم کدام یک از آن‌ها ارائه دهنده فرصت‌های معاملاتی کوتاه مدت، در هفت روز پیش رو هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین یک الگوی مثلثی متقارن را شکل داده است که نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها، به سمت قبول کردن روند صعودی رفته‌اند؛ در نمودار مشخص است که قیمت، سه بار خط مقاومت مثلثی و دو بار خط پشتیبانی مثلثی را لمس کرده و باعث شکل‌گیری این الگو شده است. 

تحلیل بیت کوین

اگر گاوها، بتوانند قیمت بیت کوین را به بالای مقاومت مثلثی برسانند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد داشت. اگرچه در وضعیت فعلی هدف این الگو ۱۱/۷۷۸ دلار است، اما به احتمال زیاد خرس‌ها از سطح قیمتی ۱۰/۵۰۰ دلار به شدت دفاع خواهند کرد.

با این حال، اگر گاوها بتوانند قیمت بیت کوین را به بالای ۱۰/۵۰۰ دلار برسانند، الگوی مثلث متقارن بزرگ فعلی از بین می‌رود. این حرکت می‌تواند نشانه شروع یک روند صعودی بلند مدت باشد.

اگر قیمت بیت کوین از سطح فعلی یا ۱۰,۰۰۰ دلار پایین بیاید و تا پایین خط حمایتی مثلث متقارن سقوط کند، این چشم‌انداز گاوی بی اعتبار خواهد بود. اگر قیمت به زیر ۸,۱۳۰/۵۸ دلار سقوط کند هم، احتمالا یک روند نزولی آغاز خواهد شد.

قیمت بیت‌کوین

نمودار چهار ساعته بیت‌کوین در زمان ارائه این تحلیل نیز نشان می‌دهد که خرس‌ها به صورت تهاجمی از خط مقاومت مثلثی متقارن و به صورت شدید‌تر از محدوده قیمتی ۹۸۰۰ دلار تا ۱۰,۰۰۰ دلار دفاع می‌کنند. 

با این حال، اگر قیمت فعلی بیت کوین از سطح فعلی یا از ۹۴۰۰ دلار دور شود، تلاش دیگری برای شکستن مثلث موجود محتمل است. معامله‌گران می‌توانند انتظار داشته باشند که در یک روز آینده، قیمت به بالای مثلث متقارن برسد و سپس خرید انجام دهند. 

حد ضرر برای این معامله می‌تواند ۹۴۰۰ دلار در نظر گرفته شود، چرا که اگر خرس‌ها قیمت را دوباره به داخل مثلث بکشانند، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها دست برتر را در اختیار گرفته‌اند. 

اگر قیمت بیت کوین به زیر ۹۴۰۰ دلار سقوط کند، احتمال سقوط قیمت به خط حمایتی مثلثی وجود دارد. یک جهش شدید از این سطح نیز می‌تواند یک فرصت خوب برای خرید ارائه دهد. 

 

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین، به قیمت ۱۸/۱۳۷۷ دلار که بالای سطح مقاومتی است، رسیده است؛ در رابطه با این رمزارز این سطح قیمت به عنوان یک سطح مقاومتی سخت عمل می‌کند. با این حال، اگر گاوها بتوانند قیمت بایننس کوین را به بالای سطح فعلی برسانند، آغاز یک روند صعودی تا قیمت ۲۱/۷۶۲۸ دلار امکان‌پذیر می‌شود.

ارز دیجیتال بایننس

هر دو میانگین‌های متحرک، شروع به رشد کرده‌اند و ضریب مقاومت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دست برتر را در مورد BNB در اختیار دارند. 

هشتمین رمزارز برتر موجود در لیست کوین مارکت کپ، حتی اگر نتواند سطح فعلی خود را حفظ کند، به احتمال زیاد در این خط روند که در نمودار مشخص شده است، پشتیبانی می‌شود. یک جهش قیمت از این خط روند احتمال رسیدن قیمت به بالای ۱۸/۱۳۷۷ دلار را افزایش می‌دهد؛ زیرا این مساله نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین به شدت خرید انجام می‌دهند. 

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر خط روند بکشانند، این چشم انداز گاوی بی اعتبار خواهد بود. در زیر این خط پشتیبانی، یک سقوط قیمت به ۱۵/۷۲۱۸ دلار و سپس تا ۱۴ دلار امکان‌پذیر است. گاوها، احتمالاً از سطح قیمتی ۱۴ دلار به شدت دفاع خواهند کرد، چرا که این سطح قیمتی از ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) شکسته نشده است. 

تحلیل قیمت بایننس کوین

جالب توجه است که گاوها، قیمت بایننس کوین را به بالای سطح مقاومتی ۱۸/۱۳۷۷ رسانده بودند، اما نتوانستند این سطح را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها حاضر نیستند بدون درگیری تسلیم شوند. 

اگر خرس‌ها، قیمت بایننس کوین را به زیر میانگین متوسط ساده ۲۰ روزه (SMA-20) بکشانند،  مومنتوم کوتاه مدت تضعیف خواهد شد و سرعت رشد قیمت کاهش خواهد یافت. 

از طرف دیگر، اگر قیمت این رمزارز از سطح فعلی انحراف پیدا کند، گاوها تلاش دیگری خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۱۸/۱۳۷۷ دلار برسانند. معامله‌گران می‌توانند در بالای سطح قیمتی ۱۸/۱۳۷۷ دلار خرید انجام دهند و حد ضرر خود را در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تنظیم کنند. هر چه قیمت بایننس کوین بالاتر رود، حد ضرر نیز می‌تواند بالاتر تنظیم شود. 

احتمالا یک فرصت خرید دیگر بعد از جهش قیمت از خط روند فعلی به وجود خواهد آمد. حد ضرر برای این معامله نیز می‌تواند درست در زیر خط روند تنظیم شود. 

“میانگین متحرک ساده (SMA) یکی از انواع میانگین‌های متحرک است که برای تجزیه و تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میانگین، از طریق تقسیم آخرین قیمت طی یک دوره، بر مدت زمان مورد تحلیل به دست می‌آید.
برای مثال، اگر می‌خواهید نمودار متحرک ۵ کندل استیک (نمودار شمعی) را طی بازه زمانی ۱۰ دقیقه تحلیل کنید، باید قیمت پایانی ۵۰ دقیقه آخر این دوره را باهم جمع کنید و تقسیم بر ۵ کنید.”

 

 

تحلیل قیمت استلار (XLM)

استلار، پس از شکستن مثلث متقارن در تاریخ ۱۰ خرداد، دوباره روند صعودی خود را از سر گرفت. هر دو میانگین‌های متحرک شروع به افزایش کرده‌اند و شاخص مقاومت نسبی از سطح ۶۰ بالاتر رفته است که نشان می‌دهد گاوها دست برتر را در اختیار دارند.

قیمت استلار

خرس‌ها ممکن است از سطح ۰/۰۷۶۹۹۴ دلار شدیدا دفاع کنند، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای این سطح برسانند، احتمالا روند صعودی، مومنتوم را افزایش خواهد داد و شتاب روند افزایش خواهد یافت. هدف اصلی Breakout مثلث هم، ۰/۰۸۷۵ دلار است. 

از آن‌جا که دوازدهمین رمزارز برتر لیست شده در کوین مارکت کپ، در سه فرصت قبلی خود (که با بیضی روی نمودار مشخص شده‌اند) نتوانسته است از سطح قیمتی ۰/۰۸۸ دلار بالاتر برود، احتمالا این سطح دوباره به عنوان یک مانع بزرگ عمل خواهد کرد. 

اگر این آلت کوین از سطح فعلی خود پایین بیاید و به زیر خط پشتیبانی کانال صعودی خود برسد، این چشم‌انداز گاوی بی‌اعتبار خواهد بود. در زیر این کانال صعودی، روند می‌تواند به نفع خرس‌ها باشد.

تحلیل قیمت استلار

در نمودار چهار ساعته که در بالا آورده شده است، هر دو میانگین‌های متحرک در حال شیب‌دار شدن به سمت بالا هستند و شاخص مقاومت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان می‌دهد که گاوها دست برتر را در اختیار دارند. یک گریز از سطح قیمتی ۰/۰۷۶۹۹۴ دلار، احتمالا باعث خرید بیشتر خواهد شد. 

بنابراین، معامله‌گران می‌توانند در قیمت بالای ۰/۰۷۶۹۹۴ دلار خرید انجام دهند. حد ضرر اولیه برای این معامله می‌تواند ۰/۰۷۰ دلار تعیین شود. با افزایش قیمت، حدهای ضرر نیز می‌توانند بالاتر تنظیم شوند. 

با این حال، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه بکشانند، سقوط قیمت به میانگین متحرک ساده  ۲۰ روزه امکان‌پذیر است. اگر این خط حمایتی نیز شکسته شود، احتمال سقوط قیمت تا خط پشتیبانی مثلث متقارن امکان‌پذیر است.

 

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

مونرو (XMR) به سطح مقاومت بحرانی ۶۸/۴۱۷۵ رسیده است؛ نکته جالب این است که تا کنون، مونرو دو بار از این سطح مقاومتی به پایین کشیده شده است. از این رو، به نظر می‌رسد که سطح حمایتی فوق الذکر، همچنان مانعی قدرتمند در برابر گاوهای بازار باشد.

تحلیل مونرواگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای سطح ۶۸/۴ دلار برسانند، شانزدهمین ارز دیجیتال بازار طبق رتبه‌بندی سایت CoinMarketCap می‌تواند طی یک مومنتوم (Momentum)، به سطح مقاومت بعدی خود یعنی ۸۶/۲۳۸۴ دلار برسد.

متقابلا در صورتی که حرکت قیمت این دارایی دیجیتال در سطح فعلی معکوس شود، سقوط به میانگین متحرک و زیر آن، یعنی خط روند (Trend Line) امکان‌پذیر است.

البته، اگر گاوها هم به طور جدی در این سطح خرید کنند، می‌توانند احتمال بالا رفتن قیمت مونرو به بالای سطح مقاومتی ۶۸/۴ دلار برسانند.

در عین حال، اگر خرس‌های بازار قیمت را در محدوده خط روند به شدت پایین بکشند، سقوط به منطقه ۵۱ تا ۵۴ دلار هم امکان‌پذیر است. در زیر این منطقه نیز، روند نزولی جدیدی قابل وقوع است.

ارز دیجیتال مونرو XMR

اگرچه باید در نظر گرفت که با اینکه گاوها فشاری برای بالاتر بردن قیمت XMR اعمال کرده‌اند، اما نتوانستند قیمت را در حفظ کنند. این نشان‌گر جدیت خرس‌ها در حفظ سطح مقاومت ۶۸/۴ دلار است. با این حال، مونرو شاخص SMA-20 را حفظ کرده است و این نشان از فعالیت مثبت گاوهای بازار دارد. هر دو میانگین متحرک هم در حال شیب‌دار شدن هستند؛ همچنین شاخص RSI هم در قلمرو مثبت قرار دارد و حاکی از دست برتر گاوهای بازار دارد. معامله‌گران می‌توانند از این فرصت شکست مقاومتی (Breakout) استفاده کنند و تا بالاتر از سطح ۶۸/۴ دلار پیش بروند؛ سطح ضرر (Stop Loss) نیز می‌تواند در ۶۵ دلار تعیین شود. اگر قیمت فرو بریزد و در زیر SMA-20 پایدار بماند، مومنتوم تضعیف شده و سرعت حرکت قیمت کاهش می‌یابد.

توقف زیر ۶۵ دلار نیز، می‌تواند قیمت مونرو را به سمت خط روند سوق دهد.


تحلیل قیمت ترون (TRX)

ترون، موفق به شکست سطح مقاومتی حیاتی شده و این به شدت مثبت است؛ چرا که طی ۲۹ آوریل الی ۹ می، گاوها مکررا در شکست این سطح مقاومت شکست خورده بودند.

تحلیل ترون

اگر گاوها بتوانند ۱۷مین رمزارز لیست شده روی کوین‌مارکت‌کپ را در بالای ۰/۰۱۶۷۲۴۲ دلار حفظ کنند، وقوع مومنتوم و شتاب گرفتن قیمت محتمل است. در این شرایط اولین تارگت یا هدف قابل دسترس، ۰/۰۱۸۳۶۵۵ و سپس ۰/۰۲۱۳۵۳۹ دلار می‌باشد.

در نقطه مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را زیر ۰/۰۱۶ دلار حفظ کنند، سقوط به خط روند (Trendline) محتمل است. انحراف شدید از خط روند نیز، می‌توانند منجر به تلاش دیگری از سوی گاوها برای از سرگیری حرکت صعودی شود.

توقف در زیر خط روند، روند را به نفع خرس‌ها تغییر خواهد داد. اگر این حمایت اتفاق بیفتد، سقوط به ۰/۰۱۲۸۹ ممکن است.

ارز دیجیتال ترون

نمودار ۴ ساعته بالا نشان می‌دهد که گاوها، قیمت را به سمت مقاومت ۰/۰۱۶ سوق می‌دهند اما خرس‌ها هم قطعا به راحتی تسلیم نخواهند شد.

در حال حاضر، خرس‌ها قیمت دلاری ترون را به زیر سطح Breakout کشانده‌اند. اگر قیمت زیر ۰/۰۱۶۶ تثبیت شود، سقوط به میانگین متحرک امکان‌پذیر است.

همچنین، هر دو میانگین متحرک در حال شیب‌دار شدن هستند و RSI نزدیک به ناحیه‌ای شده است که ممکن است به دلیل خرید بیش از حد با قیمت‌های غیر قابل توجیه، گاوها را گوش به زنگ کند. بنابراین، گاوها به احتمال زیاد می‌توانند روی خرید تا میانگین متحرک ادامه دهند. 

معامله‌گران می‌توانند خرید در ۰/۰۱۷۳ دلار را در نظر بگیرند. توقف در زیر میانگین‌های متحرک نیز می‌تواند منجر به سقوط به خط روند شود که یک فرصت خرید دیگر را مهیا می‌کند. همچنین، از گرفتن پوزیشن‌های طولانی مدت نیز می‌توان در زمان توقف در زیر خط روند اجتناب کرد.

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف به این آدرس است. لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید و با ورود به سایت بیتستان، خرید و فروش کنید.

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۲ دیدگاه برای “تحلیل قیمت رمزارزهای جذاب این هفته (۱۲ خرداد ۱۳۹۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.