تحلیل قیمت بیت‌کوین، اتر، لینک، نئو و نم (۱۷ شهریور ۱۳۹۹)

بیت کوین
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 6 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹

بازارهای سهام ایالات متحده، طلا، نفت خام و بازار کریپتوکارنسی‌ها در هفته گذشته اصلاح شدند و فرصت‌های معاملاتی بسیاری را برای تریدرها در اکثر دارایی‌های ایجاد کرد. کل سرمایه بازار رمزارزها نیز یک اصلاح ۲۰ درصدی داشت و از میزان ۳۹۴ میلیارد دلار به ۳۱۳ میلیارد دلار رسید.

این سقوط منجر به کاهش معاملات آتی (فیوچرز) بیتکوین، تا ۶۵۳ میلیون دلار شد و نشان می‌دهد که تریدرهای کوتاه مدت افزایش یافته‌اند.

با وجود کاهش قیمت بیتکوین، چندین رمزارز بزرگ دیگر، همچنان بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه خود معامله می‌شوند و وارد روند خرسی نشده‌اند.

معمولاً هر سقوط شدیدی با یک برگشت قیمت همراه است، زیرا تریدرها در نقاط پایین قیمتی به صورت تهاجمی اقدام به خرید کرده و منجر به افزایش قیمت دوباره آن می‌شوند؛ با این وجود اگر قیمت بیت کوین به کمتر از زمان حالش برسد ممکن است یک اصلاح عمیق‌تر رخ دهد. اگر گاوها تلاش کنند که قیمت از این بیشتر سقوط نکند، احتمالا این اصلاح عمیق به پایان خواهد رسید.

با توجه به اصلاح شدید قیمت بیت کوین، تریدرها باید قبل از هر پوزیشن‌گیری، روند قیمتی آن را به خوبی بررسی کنند. 

 

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین، در سه روز گذشته به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار رسید و این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالای قیمتی اقدام به فروش بیت کوین کرده‌اند. 

 

قیمت بیت کوین

اگر گاوها موفق نشوند که قیمت را بالای ۱۰,۴۰۰ دلار حفظ کنند، احتمالا خرس‌ها آن را به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (200-day simple moving average)، یعنی ۹,۰۷۸ خواهند رساند.

این سطح حمایتی بسیار مهم است و باید حفظ شود، زیرا اگر قیمت بیت کوین از این سطح پایین‌تر بیاید، سطوح حمایت بعدی ۸۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰ دلار خواهد بود.

با این حال اگر قیمت به بالای ۱۰,۶۲۵ دلار برسد، احتمالا تا ۱۱,۰۰۰ دلار افزایش یافته و روند نزولی به پایان خواهد رسید.

 

قیمت بیت کوین

 

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها، اجازه نداده اند قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰ هزار دلار باقی بماند که نشان می‌دهد آن‌ها در سطوح پایین‌تر اقدام به خرید کرده‌اند. اگر خرس‌ها نتوانند سطح حمایت ۱۰ هزار دلاری را بشکنند، احتمالا یک افزایش قیمت ناگهانی خواهیم داشت. 

از طرفی اگر قیمت از ۹,۸۳۵ تا ۱۰,۶۲۵ دلار خارج شود، روند قیمتی بعدی مشخص خواهد شد و تا آن زمان، معاملات بیت کوین بی ثبات باقی خواهد ماند.

 

تحلیل قیمت اتر (ETH)

اتر، در ۵ آگوست (۱۵ مرداد) از سطح حمایت ۳۶۶ دلار پایین‌تر آمد و اخیرا سعی دارد که روند خود را بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه، یعنی ۳۰۴ دلار، حفظ کند.

قیمت اتر

خرس‌ها تلاش خواهند کرد که رالی را در سطح ۳۷۷/۰۵۳ دلار ، یعنی فیبوناچی اصلاحی ۳۸/۲ درصدی متوقف کنند. اگر قیمت از این میزان و تا ۳۰۸/۳۹۲ دلار پایین‌تر بیاید، احتمالا شاهد سقوط آن تا ۲۸۸ دلار خواهیم بود.

با این وجود اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای ۳۶۶ دلار حفظ کنند احتمالا خریداران بیشتری را جذب خواهد کرد و روند صعودی اتر برگردد.

میانگین متحرک پرنوسان نشان می‌دهد که این کاهش قیمت، فقط یک اصلاح کوتاه مدت است و در میان مدت روند هنوز به نفع گاوها است.

 

قیمت اتر

میانگین چهار ساعته نشان می‌دهد که این روند نزولی، شدید بوده است و خرس‌ها با فروش ناگهانی منجر به این پول‌بک شده‌اند. با این وجود گاوها تلاش کرده‌اند که قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند و اگر موفق شوند، قیمت می‌تواند به ۳۶۶ دلار برگردد.

اگر آن‌ها بتوانند قیمت را به بالای محدوده  ۳۶۶ تا ۳۷۷/۰۵۳ دلار برسانند و حفظ کنند، احتمالا تصحیح قیمت به پایان خواهد رسید.

 

تحلیل قیمت لینک (LINK)

لینک در ۵ سپتامبر(۱۵ شهریور)، به سطح ۹/۱۰ دلار سقوط کرد، که دقیقا بالاتر از سطح حمایت مهم ۸/۹۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه، یعنی ۸/۶۹ دلار است و اگر از این سطح حمایت برگردد، یعنی گاوها به صورت تهاجمی در سطوح پایین قیمتی اقدام به خرید کرده‌اند.

قیمت لینک

در حال حاضر، گاوها سعی دارند که قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۲/۲۹ دلار) برسانند. بالاتر از این سطح و پس از رسیدن به ۱۲/۸۹ دلار، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند که روند را برگردانند و اگر موفق شوند می‌توانند آن را به زیر حمایت ۸/۹۰ دلار برسانند.

با این وجود اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۱۲/۸۹ دلار برسانند، احتمال ادامه روند تا خط نزولی وجود خواهد داشت و برگشت روند از این سطح می‌تواند منجر به یک رالی تا ۱۷/۷۷۷۷ دلار شود.

قیمت لینک

دنباله بلند روی کندل استک چهار ساعته، تا ۹/۱۰ دلار رسیده است و این دنباله بلند نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین تر به صورت تهاجمی اقدام به خریده کرده‌اند و قیمت نهایی را با اختلاف زیاد بسته‌اند.

گاوها در سطح پایین قیمت ۹/۷۱۵۵ دلار وارد عمل شده و اقدام به خرید کرده‌اند که این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می‌دهد که آن‌ها منتظر رسیدن قیمت به سطوح پایین‌تر نیستند.

با این وجود، بعید است که خرس‌ها منصرف شوند، زیرا آن‌ها تلاش خواهند کرد تا روند ترمیم قیمت را در سطح ۱۲/۸۹ دلار متوقف کنند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید ممکن است برای چند روز در محدوده ۸/۰۹ تا ۱۲/۸۹ دلار گیر بیفتد. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای ۱۲/۸۹ دلار حفظ کنند،  احتمالاً اصلاح قیمتی به پایان خواهد رسید.

 

تحلیل قیمت نئو (NEO)

خرس‌ها، موفق نشده‌اند قیمت این رمزارز را زیر سطح ۱۶/۷۲۴۴۱ دلار حفظ کنند که نشان می‌دهد گاوها در این رقابت تسلیم نشده‌اند.

قیمت نئو

شیب میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۴/۹۸) و ۱۰۰ روزه (۱۲/۸۹)، در حال بالا رفتن است که نشان می‌دهد روند میان مدت گاوی باقی می‌ماند. با این وجود، بعید است که خرس‌ها بدون جنگ منصرف شوند و تلاش خواهند کرد در سطوح فیبوناچی ۳۸/۲ و ۵۰ درصدی، یعنی ۱۸/۷۵۳۳۲ و ۱۹/۵۳۰۹۹ دلار، مقاومت سختی ایجاد کنند.

اگر گاوها، مجدداً در سطح قیمت پایین بعدی یعنی ۱۶/۷۲۴۴۱ دلار به صورت تهاجمی خرید کنند، احتمالا این رمزارز یک کف کوتاه مدت را مشاهده خواهد کرد. بر خلاف این فرض، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر ۱۶,۷۲۴۴۱ برسانند و حفظ کنند، اصلاح قیمتی می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس ۱۰۰ روزه ادامه پیدا کند.

قیمت نئو

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد خرس‌ها، در پول‌بکِ رخ داده به صورت تهاجمی اقدام به فروش کرده‌اند و قیمت را به خط نزولی روند رسانده‌اند. اگر قیمت دوباره از این خط پایین‌تر بیاید، خرس‌ها سعی خواهند کرد با شکست سطح حمایت ۱۶/۲۳۵۸۶ دلار، اصلاح را از سر بگیرند. 

با این وجود اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، روند صعودی می‌تواند دوباره برگردد.

 

تحلیل قیمت نم (XEM)

رمزارز نم، در تلاش است تا دوباره قیمت ۰/۱۰۲۳۴۷۵ دلار که دقیقا زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی و پایه روند صعودی پیشین که اواخر ماه ژوئن (تیر ماه) آغاز شد را به دست آورد؛ این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید هستند.

قیمت نم

بازگشت قیمت احتمالا با مقاومت ۰/۱۴۱۳۵۳۱ دلار روبرو خواهد شد، که بالاترین قیمت روزانه در ۵ سپتامبر است. اگر گاوها، بتوانند قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، احتمالا شاهد یک ری‌تست تا ۰/۱۶۹۰۶۵۵ دلار خواهیم بود.

با این وجود اگر نم سقوط کند و به زیر ۰/۱۰ دلار برسد، اصلاح قیمت تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱/۸ درصدی، یعنی ۰/۰۸۹۰۱۲۰ دلار ادامه خواهد یافت و کاهش قیمت به زیر این سطح حمایت، نشانه بدی خواهد بود. 

قیمت نم

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت زیر سطح ۰/۱۰۵ دلار باقی بماند، اما آن‌ها با مقاومت فیبوناچی اصلاحی ۳۸/۲ درصدی روبه‌رو هستند. اگر قیمت به زیر این سطح مقاومت برسد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا آن را به زیر ۰/۱۰۵ دلار برسانند و حفظ کنند و این امر می‌تواند منجر به سقوط آن تا ۰/۰۸۹۰۱۲۰ دلار بشود.

با این حال اگر گاوها در سطح قیمتی پایین بعدی به صورت تهاجمی اقدام به خرید کنند، نشانگر تقاضای شدید در سطوح پایین خواهد بود و می‌توانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند.

 

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف به این آدرس است. لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید و با ورود به سایت بیتستان، خرید و فروش کنید.

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۲ دیدگاه برای “تحلیل قیمت بیت‌کوین، اتر، لینک، نئو و نم (۱۷ شهریور ۱۳۹۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.