تحلیل قیمت رمزارزهای برتر بازار (هفته آخر خرداد ۹۹)

تحلیل قیمت رمزارزهای برتر بازار (هفته آخر خرداد ۹۹)
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 8 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

 

تحلیل‌گران زیادی معتقدند که روزهای آینده، برای بیت کوین سرنوشت‌ساز خواهد بود. در واقع تحلیلگران این حوزه معتقدند که بیت‌کوین طی چند روز آینده یک حرکت قاطع خواهد داشت و یک روند افزایشی در قیمت بیت کوین رخ خواهد داد. روندی که به نظر می‌رسد در صورت وقوع، تا چند هفته قدرتمند باقی بماند.

Takeshi Fujimaki مشاور سابق سرمایه‌گذار و میلیاردر معروف جورج سوروس، اخیرا در اظهار نظری گفته است که Paul Tudor Jones میلیاردر و هج- فاند منیجر آمریکایی در تلاش است تا از ترند بازار ارزهای دیجیتال بهره ببرد. به گفته فوجیماکی، سرمایه‌گذاری اخیر جونز در بیت‌کوین نشان می‌دهد که وی نگران تورم بوده و معتقد است که ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند در چنین شرایطی سودبخش باشند.
به دنبال رشد و محبوبیت اخیر صندوق بیت‌کوین شرکت سرمایه‌گذاری ‌Grayscale، شرکت سرمایه‌گذاری Wilshire Phoenix نیز تقاضایی برای تاسیس یک صندوق بیت‌کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا ارائه کرده است.
اگر این صندوق سیگنال سبز تاسیس خود را از این کمیسیون دریافت کند، احتمالا سرمایه‌گذاران بیشتری به بیت‌کوین جذب خواهند شد.

بازار کریپتوکارنسی
همانطوری که احتمالا می‌دانید طی چند هفته گذشته، رمزارز برتر بازار ارزهای دیجیتال در تلاش است تا از منطقه مقاومت ۱۰ هزار تا ۱۰۵۰۰ دلاری خارج شود. این موضوع می‌تواند سود کوتاه‌مدت برای گاوهای بازار و پوزیشن‌های تهاجمی معاملات Short را برای خرس‌های بازار فراهم آورد.
اما اگر بیت کوین تضعیف شود هم کماکان می‌توان فرصت‌های سرمایه‌گذاری سودآوری را انتظار داشت. در این مقاله، به بررسی چند رمزارزی که ممکن است طی هفته آتی فرصت ترید مناسبی به گاوها و خرس‌های بازار ارائه کنند، پرداخته‌ایم.

بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین، شاهد یک نزاع بین گاوها و خرس‌ها است. گاوها تلاش می‌کنند که قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰,۵۰۰ دلار برسانند و سیر صعودی را از سر بگیرند. از سوی دیگر، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا یک قله کوتاه مدت در سطوح ۱۰ هزار دلاری ایجاد کنند.

نمودار بیتکوین

در تاریخ ۲۲ خرداد، قیمت بیت کوین از سطح بحرانی ۱۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد و روی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یعنی ۹,۲۵۴ دلار ایستاد. معامله‌گران، این دو سطح را باید به دقت دنبال کنند، چرا که حرکت مهم بعدی احتمالا بعد از شکسته شدن هر کدام از این سطوح شروع خواهد شد.
اگر قیمت بیت‌ کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه یعنی ۹,۵۴۸ دلار برسد، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۱۰ هزار دلار برسانند. یک برک اوت از محدوده ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰,۵۰۰ دلار نشان‌دهنده شروع احتمالی یک سیر خواهد بود.
در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشانند و آن را حفظ کنند، احتمال یک اصلاح قیمت عمیق‌تر تا ۸,۶۳۸/۷ دلار و سپس تا ۸,۱۳۰/۵۸ دلار وجود دارد. سقوط قیمت به زیر خط پشتیبانی می تواند باعث فروش بیشتر شده و منجر به یک روند نزولی شود.
در حال حاضر، از آن‌جایی که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حال شیب‌دار شدن به سمت بالا است، روند میان‌ مدت طبق خواسته گاوها پیش می‌رود، در حالی که روند کوتاه مدت این رمزارز غیر قابل تعیین است.

نمودار بیتکوین

گاوها در زیر خط روند نزولی اقدام به خرید کردند (با بیضی در شکل بالا نشان داده شده است)، اما آن‌ها برای بازگرداندن قیمت به سطوح بالاتر دچار مشکل شدند. این نشان‌دهنده فروش در هر اصلاح قیمت توسط خرس‌ها است.
در کوتاه مدت، خط روند نزولی به عنوان یک سطح مقاومتی عمل می‌کند. اگر قیمت بیت کوین در بالای خط روند نزولی قرار بگیرد، گاوها ممکن است که تلاش دوباره‌ای برای رساندن قیمت به ۱۰,۰۵۸/۵۲ دلار انجام دهند. این حرکت می‌تواند یک فرصت معاملاتی برای معامله‌گران تهاجمی ارائه دهد.
برعکس، اگر قیمت رمزارز برتر بازار سقوط کند و به زیر خط روند برسد، برتری خرس‌ها را نشان می‌دهد. اگر قیمت زیر خط روند باقی بماند، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۹,۰۷۸/۹۶ دلار بکشانند. اگر این حرکت موفقیت‌آمیز باشد، روند نزولی جدید ممکن است.

تزوس (XTZ)

نمودار تزوس
تزوس، در چند هفته گذشته در یک کانال صعودی معامله شده بود. با این حال، در ۲۲ خرداد به زیر کانال سقوط کرد که یک نشانه منفی است. کندل قرمز بزرگ روی نمودار نشان می‌دهد که خرس‌ها دست برتر را در اختیار دارند.

با این سقوط، یازدهمین رمزارز لیست شده در کوین مارکت کپ، به پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یعنی ۲/۷۵ دلار سقوط کرد. هر دو میانگین متحرک در آستانه تقاطع نزولی قرار دارند و شاخص مقاومت نسبی در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را در اختیار دارند.
اگر خرس‌ها قیمت را به پایین ۲/۵۲۰۲ دلار که سطح پایین روزانه‌ای که در ۲۲ خرداد شکل گرفته، بکشانند احتمالا یک روند نزولی آغاز خواهد شد. خط حمایتی بعدی در سطح پایین ۲/۲۴ دلار است که حداقل قیمت در روز ۲۱ اردیبهشت بوده است.
اگر گاوها بتوانند جهت را تغییر دهند و قیمت را به بالای خط روند نزولی برگردانند، این چشم‌انداز خرسی بی‌اعتبار خواهد بود.

نمودار چهار ساعته تزوس

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که پس از سقوط قیمت به زیر کانال و رسیدن زیر خط حمایتی افقی یعنی ۲/۸۰۸۵ دلار، میزان فروش افزایش یافته است.
در بازگشت از این سطوح پایین، خرس‌ها به صورت تهاجمی از میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه دفاع می‌کنند که نشانه خرسی دیگری است. اگر خرس‌ها بتوانند تزوس را به زیر ۲/۵۲۰۲ دلار برسانند، احتمالا حرکت نزولی سرعت خواهد گرفت. این می‌تواند یک فرصت معاملاتی خلاف روند بازار(Short) برای معامله‌گران تهاجمی ارائه دهد.
با این حال، گر گاوها از محدوده ۲/۵۲۰۲ تا ۲/۵۸۹ دلار به صورت تهاجمی دفاع کنند، قیمت این رمزارز می‌تواند تا ۲/۷۰ دلار و سپس تا ۲/۷۵۶۸ دلار افزایش یابد و برای چند روز در این محدوده باقی بماند. اگر گاوها بتوانند قیمت تزوس را به بالای خط روند نزولی برسانند، این چشم‌انداز خرسی بی‌اعتبار خواهد بود.

استلار (XLM)

نمودار استلار
استلار، در روز ۲۲ خرداد به زیر خط حمایتی کانال صعودی و میانگین متحرک نمایی ساده ۵۰ روزه (۰/۰۷۱ دلار) سقوط کرد. اگرچه این یک نشاه منفی است، خرس‌ها نتوانستند از این سقوط استفاده کنند.

این نشان می‌دهد که گاوها، در حال خرید در سطوح قیمتی پایین هستند و تلاش می‌کنند تا ۱۳اُمین رمزازر لیست‌ شده در کوین مارکت کپ را در داخل کانال نگه‌ دارند. با این حال، خرس‌ها به گاوها اجازه نمی‌دهند که گاوها به راحتی به اهداف خود برسند، چرا که آن‌ها تلاش می‌کنند تا بازیابی قیمت را متوقف کنند و یک روند نزولی جدید آغاز کنند.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر بیاید و به زیر ۰/۰۶۸۶۰۷ دلار برسد، احتمال سقوط قیمت تا ۰/۰۶۳۵۰۹ دلار و سپس ۰/۵۹۴۰۴ دلار وجود دارد.
در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، احتمال آغاز یک روند صعودی تا ۰/۰۷۹۳۱۹ دلار و سپس ۰/۰۸۶۲۷۷ دلار وجود دارد. این آلت‌ کوین می‌تواند به هر راهی پیش برود و فرصت‌های معاملاتی هم برای گاوها و هم برای خرس‌ها به وجود آورد.

نمودار استلار

خرس‌ها، به صورت تهاجمی سطح مقاومتی در ۰/۰۷۴ دلار دفاع می‌کنند. اگر قیمت رمزارز استلار به روند نزولی خود ادامه دهد و به زیر ۰/۰۶۸۶۰۷ دلار برسد، احتمالا فروش بیشتری را جذب می‌کند. این می‌تواند یک فرصت معاملاتی خلاف روند بازار به معامله‌گران تهاجمی ارائه دهد.
از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۰/۰۷۴ دلار و خط روند نزولی برسانند، احتمالا مومنتوم افزایش می‌یابد. این می‌تواند یک فرصت خرید برای گاوها ارائه دهد. در بالای خط روند نزولی، احتمال یک روند صعودی تا ۰/۰۸ دلار و سپس تا ۰/۰۸۶۲۷۷ دلار وجود دارد.
از آن‌جایی که این رمزارز به هر سمتی حرکت کند، معامله‌گران باید در اولین صعود یا سقوط مراقب باشند، زیرا احتمال وجود تله گاوی یا تله خرسی وجود دارد. بهتر است تا قبل از آغاز هر معامله‌ای، منتظر برک اوت حفظ شود.

کاردانو (ADA)

تحلیل نمودار استلار
کاردانو، در حال حاضر در حال تجربه یک اصلاح قیمت در روند صعودی است. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حال شیب‌دار شدن به سمت بالا است که نشان می‌دهد در میان‌مدت روند صعودی است. با این حال، همان‌طور که کاهش میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه هم نشان می‌دهد، روند کوتاه‌مدت نزولی است.

اصلاح قیمت فعلی نشان‌دهنده سلامت است، چرا که به دهمین رمزارز لیست‌ شده در کوین‌مارکت‌کپ کمک کرده است تا اشباع خرید کلان در شاخش مقاومت نسبی را تصحیح کند.
در حال حاضر گاوها، در تلاش هستند تا در فیبوناچی اصلاحی ۳۸/۲ درصد یعنی ۰/۰۷۵۱۹۶۴ دلار حمایت انجام دهند. اگر قیمت این رمزارز بتواند از این خط حمایتی جهش داشته باشد و بالای ۰/۰۸۰۶۸۲۵ دلار حفظ شود، احتمال بازگشت مجدد به قیمت ۰/۰۹۰۱۳۷۳ دلار افزایش می‌یابد و احتمالا روند صعودی از سر گرفته می‌شود.
با این حال اگر خرس‌ها، قیمت را به پایین ۰/۰۷۵۱۹۶۴ دلار بکشانند، یک سقوط به فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد و ۶۱/۸ درصد یعنی ۰/۰۷۰۵۸۱۱ دلار و ۰/۰۶۵۹۶۵۸ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل نمودار چهار ساعته استلار

هر دو میانگین متحرک روی نمودار چهار ساعته در حال شیب‌دار شدن به سمت پایین هستند و شاخص مقاومت نسبی در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها دست برتر را در اختیار دارند.
اگر قیمت کاردانو از محدوده حمایتی ۰/۰۷۲۰ دلار تا ۰/۰۷۴۰ بالاتر برود، گاوها در تلاش خواهند بود تا قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. یک برک اوت از ۰/۰۸۰۶۸۲۵ دلار می‌تواند فرصت‌های معاملاتی خوبی را به وجود آورد.
در صورتی که کاردانو، به زیر محدوده حمایتی سقوط کند، این چشم‌انداز صعودی بی‌اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها چنگال محکمی دارند. در چنین حالتی، باید از آغاز موقعیت‌های لانگ اجتناب شود.

نئو (NEO)

تحلیل نمودار نئو
نئو در یک سطح بحرانی قرار دارد. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۰/۳۴ دلار) در حال شیب‌دار شدن به سمت بالا است که نشان می‌دهد روند میان‌مدت رو به افزایش است. با این حال، در ۲۱ خرداد، این آلت‌کوین به زیر خط پشتیبانی کانال صعودی سقوط کرد که نشان می‌دهد سیر صعودی در حال ضعیف شدن است.

اگرچه گاوها در ۲۱ خرداد در سطوح پایین قیمتی (dip) اقدام به خرید کرده‌اند، اما آغاز روند صعودی بعدی ضعیف بوده است. این نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر خرید کم می‌شود. نشانه منفی دیگر این است که گاوها، تلاش می‌کنند تا قیمت این رمزارز را داخل کانال نگه دارند.
اگر خرس‌ها، بتوانند ۱۹اُمین رمزارز لیست‌شده در کوین‌مارکت‌کپ را به زیر ۱۰/۴۲۱۳۳ دلار برسانند، احتمالا میزان فروش افزایش می‌یابد. سطح پشتیبانی بعدی که در سطوح پایین وجود دارد، ۹/۲۱۳۹۹ دلار و سپس ۸/۶۰۳۴۹ دلار است.
در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت قیمت نئو را دوباره به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (10-day EMA) یعنی ۱۱/۲۷ دلار برسانند، نشان‌‌دهنده این است که گاوها در سطوح پایین به صورت تهاجمی خرید می‌کنند. این احتمال رشد قیمت تا ۱۲/۲۸۳۹ دلار و سپس تا ۱۲/۱۷۱۱ دلار را افزایش می‌دهد.

تحلیل نمودار چهار ساعته نئو

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت را داخل کانال صعودی نگه دارند. این نشانه منفی است، چرا که نشان‌دهنده فروش در قیمت‌های بالاتر است.
اگر رمزارز نئو، به زیر ۱۰/۴۲۱۳۳ دلار سقوط کند، می‌تواند راه را برای سقوط بیشتر باز کند و تا ۹/۵۸۴۹۸ دلار و سپس تا ۹/۲۱۳۹۹ دلار برسد. معامله‌گران، ممکن است سعی کنند با استفاده از موقعیت‌های خلاف روند (short) این حرکت‌ را کندتر کنند. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، در حال شیب‌دار شدن به سمت پایین است و شاخص مقاومت نسبی در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها دست برتر را در اختیار دارند.
با این حال، اگر گاوها بار دیگر در سطوح پایین خرید انجام دهند و این رمزارز را به بالای خط روند نزولی برسانند، احتمالا خرید بیشتری را جذب می‌کنند. اگر قیمت بالای خط روند باقی بماند، احتمالا یک فرصت خرید برای گاوها باز خواهد شد.

 

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف به این آدرس است. لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید و با ورود به سایت بیتستان، خرید و فروش کنید.

بیتستان

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۴ دیدگاه برای “تحلیل قیمت رمزارزهای برتر بازار (هفته آخر خرداد ۹۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.