تحلیل قیمت پنج رمزارز برتر بازار، در هفته پیش رو

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 7 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۷ مهر ۱۳۹۹

فکر می‌کنید طی هفته آینده، چه سرنوشتی در انتظار بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی‌ها است؟

تحلیل قیمت ارائه شده از وب‌سایت کوین‌تلگراف به این سوال پاسخ خواهد داد. 

ابتدا با هم، نگاهی به چند اتفاق مهم در دنیای ارزهای دیجیتال می‌اندازیم:

 • در روزهای گذشته بیت کوین و برخی آلت کوین‌ها دچار یک تثبیت نسبتا طولانی شده‌اند و این موضوع می‌تواند منجر به یک برک‌اوت در هفته پیش رو بشود.
 • روز شنبه ۵ ام مهر، هکرها موفق شدند اکانت کاربران یک صرافی، به نام KuCoin را هک کنند و ۱۵۰ میلیون دلار از کیف‌پول آن‌ها بدزدند. چنین اخبارهایی راجع به کلاه‌برداری معمولا تاثیر منفی بر قیمت کریپتوکارنسی‌ها دارند، اما جالب است که این بار، قیمت بیت کوین و اکثر آلت کوین‌ها، تثبیت شده است و  حتی در اثر این خبر هم ممکن است به سختی دچار نوسان شود.
 • اخیرا مدیر عامل شرکت Square، طی مصاحبه‌ای با بنیاد حقوق بشر اظهار داشت که امنیت چیزی نیست که بتوان آن را کامل و بدون نقص اجرا کرد و برای در امان ماندن، همیشه باید تلاش کنیم.
 • در خبری دیگر که توسط وب‌سایت CryptoCompare منتشر شد، اعلام شد که حجم محصول سرمایه‌گذاری قابل مبادله رمزارزها (ETP)، در اواسط آگوست (مرداد)، از ۱۸۶/۵ میلیون دلار در روز، به حدود ۴۸ میلیون دلار در اواسط سپتامبر (شهریور)، کاهش یافته است.
  ETP یا محصولِ سرمایه‌گذاری قابل مبادله (Exchange Traded Product)، نوعی اوراق بهادار است که با استفاده از مشتقات یک دارایی اساسی و زیرساختی مانند کالا، ارز، سهام، نرخ بهره یا شاخص‌ها، ارزش‌گذاری می‌شود.
  شایان ذکر است که بخش عمده ای از حجم محصولات ETP، متعلق به شرکت مدیریت دارایی رمزارزی گری‌اسکیل (Grayscale) است و بر اساس اطلاعات منتشر شده، حجم معاملات این محصولات، در اواسط سپتامبر، به حدود ۴۰ میلیون دلار در روز کاهش یافت؛ این موضوع نشان می‌دهد که در حال حاضر سرمایه‌گذاران منتظرند تا بازار کریپتوکانرسی‌ها دوباره روند صعودی پیدا کند و  فعلا اقدام به خرید نمی‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین در ۲۴ سپتامبر (۳ مهر)، توانست از خط روند صعودی (uptrend line) نمودارش بالاتر رود و بعد از آن حوالی مقاومت ۱۰,۸۰۰ دلاری تثبیت شده است. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند تا جلوی رخ دادن یک رالی صعودی را بگیرند، اما با این حال گاوها اجازه نداده‌ند که قیمت به زیر ۱۰,۵۰۰ دلار سقوط کند. 

 

بیت کوین

ادامه‌دار بودن تثبیت قیمت در نزدیکی یک محدوده مقاومتی، معمولا نشان‌دهنده این است که خریداران در کوتاه‌مدت عجله‌ای برای بستن پوزیشن خود ندارند و هنوز انتظار دارند که قیمت بالاتر رود. اگر قیمت بتواند مقاومت ۱۰,۸۰۰ دلار را رد کند، می‌تواند تا ۱۱,۱۷۸ هم پیش برود، که قطعا در این صورت خرس‌ها هم بیکار نخواهند نشست. 

در حال حاضر شیب میانگین متحرک، تقریبا افقی است و شاخص قدرت نسبی (Relative strength index) یا RSI، دقیقا زیر نقطه میانی خود است که این موضوع تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. 

اگر از سطح ۱۱,۱۷۸ دلار، یک برک‌اوت (breakout) رخ دهد، ممکن است روند به نفع گاوها بشود و قیمت تا ۱۲,۴۶۰ دلار پیش برود، اما اگر برعکسِ این اتفاق رخ دهد، قیمت می‌تواند تا ۹,۸۳۵ دلار سقوط کند و خرس‌ها را خوشحال کند.

بیت کوین

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین به دنبال خط روند صعودی (uptrend line)، یک الگوی پرچم (flag pattern) تشکیل داده است؛ اگر از این سطح یک برک‌اوت رخ دهد، احتمالا یک روند صعودی تا مقاومت بالاتر (overhead resistance)، یعنی تا قیمت ۱۱,۱۷۸ دلار خواهیم داشت.

در حال حاضر شاخص RSI، نزدیک به ۵۰ است و روند، نمودار یک مسیر گاوی را شروع کرده است که این موضوع نشان می‌دهد شاید به زودی روند به نفع گاوها تغییر کند.

اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای ۱۰,۸۲۴ دلار برسانند، خرس‌ها آن را به زیر ۱۰,۵۵۸ دلار می‌‌کشند و در صورتی‌ که موفق شوند، روند صعودی با شکست مواجه خواهد شد. 

 

تحلیل قیمت  پولکادات (DOT)

دات یک الگوی مثلث متقارن (symmetricaltriangle) بزرگ تشکیل داده است که نشان‌دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس‌ها است و روند بعدی نمودار هنوز مشخص نیست؛ این عدم قطعیت هنگامی که قیمت بتواند خود را به بالا و یا پایین مثلث برساند، از بین خواهد رفت و جهت بعدی قیمت مشخص خواهد شد.

تحلیل قیمت دات

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را زیر خط حمایت مثلث برسانند، یعنی فروشندگان بر خریداران پیروز شده‌‍اند. در صورت رخ دادن این اتفاق، گاوها تلاش خواهند کرد تا از سطح حمایت ۳/۵۰ دلاری دفاع کنند و اگر موفق نشوند و یک تغییر روند رخ دهد، قیمت می‌تواند تا ۲ دلار سقوط کند. 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴/۵۹ دلار) یا Twenty day exponential moving average، در حال پایین آمدن است و شاخص RSI  وارد منطقه منفی خود شده است، که این موضوع نشان می‌دهد، خرس‌ها در تلاش برای شکست گاوها هستند.

با این حال اگر این توکن بتواند از سطح کنونی‌اش بالاتر برود و خط مقاومت مثلث را رد کند، این روند نزولی رخ نخواهد داد و قیمت می‌تواند به ۵/۵۰ و سپس ۶/۵۰ دلار برسد.

قیمت دات

نزولی بودنِ شیب میانگین متحرک و شاخص RSI منفی، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها است. اکنون آن‌ها برای این‌که موقعیت خود را حفظ کنند، باید قیمت را به زیر مثلث برسانند.

تحلیل قیمت دات نشان می‌دهد که اگر این رمزارز، از خط حمایتش یک جهش ناگهانی داشته باشد، یعنی گاوها به صورت تهاجمی در قیمت پایین اقدام به خرید کرده‌اند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای مثلث برسانند، تارگت بعدی روند، ۵/۵۰ دلار خواهد بود.

بر خلاف این پیش‌بینی، اگر این توکن نتواند از الگوی مثلث تشکیل شده جهش کند، ممکن است برای چند روز در یک محدوده تثبیت شود. 

 

تحلیل قیمت کریپتو دات کام کوین (CRO)

این رمزارز یک الگوی مثلث نزولی تشکیل داده که نزدیک به سطح ۰/۱۴۴۷۴۳ دلار کامل خواهد شد. این روند نزولی که پس از  یک روند صعودی طولانی رخ داده، نشان می‌دهد که ممکن است این آلت کوین دوباره در یک روند صعودی قرار بگیرد.

قیمت CRO

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰/۱۵۷ دلار)، شروع به پایین آمدن کرده است و شاخص RSI در حال وارد شدن به منطقه منفی است و این موضوع نشان‌دهنده برتری خرس‌ها می‌باشد. اگر قیمت این رمزارز، زیر سطح  ۰/۱۴۴۷۴۳ دلار باقی بماند، می‌تواند تا ۰/۱۰۶۰۷ دلار سقوط کند.

با این حال اگر CRO بتواند از سطح حمایت  ۰/۱۴۴۷۴۳ دلاری جهش کند، یعنی گاوها در سطوح پایین اقدام به خرید کرده‌اند و احتمالا قیمت را تا بالای خط مقاومت مثلث پیش خواهند برد. تارگت‌های بعدی این روند، ۰/۱۸۳۴۱۶ و ۰/۱۹۱۱۰۱ دلار خواهد بود.

قیمت CRO

این رمزارز در حال حاضر در یک محدوده بین ۰/۱۵۱۶۴۹ تا ۰/۱۵۴۵۸۲ دلار معامله می‌شود، که این موضوع تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

 

اگر قیمت به زیر ۰/۱۵۱۶۴۹ دلار برسد، روند به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد و احتمالا CRO  تا  ۰/۱۴۴۷۴۳ دلار سقوط کند.

با این حال اگر CRO از سطح فعلی بالاتر رود و بتواند بالای  ۰/۱۵۴۵۸۲ دلار باقی بماند، این روند نزولی رخ نخواهد داد.

 

تحلیل قیمت نم (XEM)

گاوها موفق شدند در ۲۶ سپتامبر (۵ مهر)، روند این آلت کوین را به بالای خط مقاومتِ الگوی کنج پایین‌رونده (Falling Wedge) برسانند و در تلاشند تا این سطح را حفظ کنند، از طرفی نیز خرس‌ها در تلاشند تا قیمت را به زیر این الگو برگردانند.

تحلیل قیمت نم

اگر نم بتواند از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰/۱۱۵ دلار)، جهش داشته باشد، یعنی گاوها در سطوح پایین اقدام به خرید کرده‌اند و این نشانه خوبی است. اگر گاوها بتوانند قیمت این رمزارز را به بالای ۰/۱۲۷ دلار برسانند، یک روند صعودی با تارگت  ۰/۱۴ و سپس ۰/۱۶۹۰۶۵۵ دلار خواهیم داشت.

صعودی بودنِ میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰/۱۰۵ دلار) و شاخص RSI در منطقه مثبت، نشان می‌دهند که در حال حاضر گاوها دست برتر را در اختیار دارند. با این حال اگر خرس‌ها وارد بازی شوند و قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند، این روند گاوی با شکست مواجه خواهد شد.

تحلیل قیمت نم

از آن‌جا که خریداران در سطوح پایین اقدام به خرید کرده‌اند، خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را دوباره به داخل الگوی کنج برگردانند و اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای ۰/۱۲۶۰۱۴۹ دلار برسانند، احتمالا یک روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. با این حال گاوها به سختی موفق خواهند شد، زیرا احتمالا خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا رالی را در سطوح ۰/۱۳ و ۰/۱۴۵ دلار متوقف کنند.

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند، نم تا ۰/۱۰ دلار سقوط خواهد کرد.

 

تحلیل قیمت تزوس (XTZ)

قیمت تزوس در ۲۰ سپتامبر(۳۰ شهریور)، به زیر سطح حمایت ۲/۲۰۸۰ دلار سقوط کرد و طی یک روند نزولی، در ۲۱ سپتامبر(۳۱ شهریور)، به ۱/۹۱۱۷ دلار رسید. در حال حاضر شیب میانگین متحرک، نزولی است و شاخص RSI  نیز در منطقه منفی قرار دارد، که این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها دست برتر را در اختیار دارند. 

تحلیل قیمت تزوس

 

در حال حاضر خرس‌ها در تلاشند تا در خط روند نزولی (downtrend line)، یک پول‌بک به نفع خودشان ایجاد کنند و اگر موفق شوند قیمت را به  ۱/۹۱۱۷ دلار برسانند، تارگت بعدی ۱/۵۰ دلار خواهد بود.

با این حال اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲/۳۷ دلار) برسانند، تزوس وارد یک روند صعودی با تارگت ۲/۷۴۳۴ و سپس ۳/۰۴ دلار خواهد شد.

تریدرها باید گوش به زنگ باشند، زیرا اگر شاخص RSI بتواند از سطح ۴۰ بالاتر رود، روند نزولی تضعیف خواهد شد.

قیمت تزوس

با مشاهده نمودار تحلیل قیمت تزوس، می‌توان فهمید که گاوها در تلاشند نزدیک سطح ۱/۹۱۵ دلار، یک الگوی دو درّه (double bottom) تشکیل دهند و خرس‌ها می‌خواهند که روند نزولی را برگردانند. اگر خرس‌ها موفق شوند و تزوس به زیر ۲/۰۹ دلار برسد، یک روند نزولی با تارگت ۱/۹۱۱۷ دلار، شروع خواهد شد.

 

با این وجود اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی و مقاومت بالاتر یعنی ۲/۲۷۸۸ دلار برسانند، ممکن است یک روند صعودی کوتاه مدت رخ دهد.

 

 

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف به این آدرس است. لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید و با ورود به سایت بیتستان، خرید و فروش کنید.

 

خرید بیتکوین

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۵ دیدگاه برای “تحلیل قیمت پنج رمزارز برتر بازار، در هفته پیش رو

 1. mohammadali گفته:

  مرسی
  تنها سایتی هستین که تقریبا هر هفته اینقدر منظم تحلیلو میذارین و واقعا استفاده میشه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.