آیا بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد یا این‌که مجددا به زیر ۱۹,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند؟

قیمت بیت کوین
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۶ بهمن ۱۳۹۹

بیت کوین در چند روز گذشته از تب و تاب هفته‌های قبل افتاده و قیمت آن در روز پنج‌شنبه حتی تا سطح ۲۸,۰۰۰ دلار هم سقوط کرد. فکر می‌کنید در هفته پیش رو چه سرنوشتی در انتظار برترین رمزارز بازار باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

ظاهرا شرکت MicroStrategy  قصد دارد که همچنان به خرید بیت کوین ادامه دهد. این شرکت به تازگی ۳۱۴ BTC را با قیمت ۳۱,۸۰۸ دلار خریده و ممکن است با این کار احساسات حاکم بر بازار را کمی تحریک کند؛ با این حال اگر خریداران دست به کار نشوند، روند نزولی بیت کوین ادامه‌دار خواهد بود.

 

اگرچه سرمایه‌گذاران نهادی تاثیر بسزایی بر بازار بیت کوین دارند و باید گوش به زنگ اقدامات آن‌ها باشیم، اما توجه به عملکرد خرده سرمایه‌گذاران نیز مهم است؛ می‌توان گفت که در چند ماه گذشته، تعداد سرمایه گذاران کوچک افزایش یافته است.

در ادامه به بررسی روند قیمتی بیت کوین می‌پردازیم:

نمودار قیمتی بیت کوین بعد از سقوط روز ۵ شنبه از سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه‌اش (۲۸,۶۳۲ دلار) یک جهش انجام داد اما نمودار متحرک نمایی ۲۰ روزه در مسیر آن به عنوان یک سطح مقاومت عمل کرد. بنابراین بیت کوین نتوانست از این سطح مقاومت فراتر رود.

احتمال صعود بیت کوین تا ۵۰,۰۰۰ دلار

نمودار قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه برترین رمزارز بازار می‌بینیم که شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزولی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز زیر سطح ۵۰ قرار دارد و می‌توان گفت که فعلا خرس‌ها کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند. با این حال در نمودار کندل استیک روز گذشته، بین خرس‌ها و گاوها یک وضعیت بلاتکلیف مشاهده می‌‌شود.

  • اگر این عدم قطعیت به نفع خرس‌ها تمام شود آنها تلاش می‌کنند تا نمودار قیمتی بیت کوین را به زیر سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند. در صورتی‌که موفق شوند ممکن است شاهد یک اصلاح قیمت عمیق‌تر تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی (۲۵,۸۹۷/۴۲ دلار) و سپس فیبوناچی ۶۱/۸ درصدی (۲۲,۱۰۶/۷۳ دلار) باشیم.
  • در مقابل نیز اگر گاوها نمودار بیت کوین را به بالای سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمالا مجددا شاهد روند صعودی این رمزارز تا سطح مقاومت اصلی‌اش باشیم. اگر روند نمودار از این سطح مقاومت به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، یعنی خرس‌ها در نقاط بالای قیمتی اقدام به فروش کرده‌اند. از طرفی نیز اگر نمودار این رمزارز از خط روند نزولی (downtrend line)  فراتر رود، یعنی اصلاح قیمت به پایان رسیده است. با فراتر رفتن بیت کوین از این خط، ممکن است شاهد رسیدن قیمت این رمزارز به ۴۱,۹۵۹/۶۳ دلار و سپس ۵۰,۰۰۰ دلار باشیم.

احتمال سقوط بیت کوین تا نزدیکی سطح ۱۸,۰۰۰ دلار

نمودار قیمت بیت کوین

نزولی بودن شیب میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص RSI در ناحیه منفی در نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که فعلا خرس‌ها روند بیتکوین را در دست دارند. در این نمودار یک الگوی مثلث نزولی تشکیل شده که زیر سطح ۳۰,۴۵۹ دلار کامل خواهد شد؛ تارگت بعدی این الگو سطح ۱۸,۹۴۰/۳۷ دلار خواهد بود.

برخلاف این پیش‌بینی دلهره‌آور اگر گاوها بتوانند نمودار را به بالای سطح میانگین‌های متحرک برسانند، ممکن است قیمت این رمزارز از خط روند نزولی فراتر رود. این سطح، یک مقاومت بسیار مهم است که باید به خوبی آن را رصد کنید زیرا در صورتی که نمودار بیت کوین بتواند آن را رد کند، توجه تریدرها را به خود جلب خواهد کرد؛ در نتیجه آن‌ها برای عقب نماندن از قافله اقدام به خرید کرده و قیمت این رمزارز را مجددا به یک رکورد جدید می‌رسانند.

 

 

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف به این آدرس است. لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید و با ورود به سایت بیتستان، خرید و فروش کنید.

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۵ دیدگاه برای “آیا بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد یا این‌که مجددا به زیر ۱۹,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.