۴ رمزارز که نباید از آن‌ها چشم پوشید

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 7 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

همزمان با تغییرات قیمت بیت‌کوین، آلت‌کوین‌ها در حال شکست رکوردهای قیمتی خود هستند. تنها چند روز پس از صعود قیمت بیت‌کوین، شاهد کاهش شدید قیمت این رمزارز بودیم. سقوط آزاد بیت‌کوین یکی از نشانه‌های شروع دوباره آلت‌کوین سیزن بود. این در حالی است که آلت‌کوین‌هایی چون وی‌چین، مدتی است که در حال رکوردشکنی هستند.

شکست رکوردهای قیمتی در آلت‌ کوین‌ها و ثبت رکوردهای جدید نشان‌گر فصل تازه‌ای در تاریخ رمزارزهاست. در این گزارش تحلیلی که توسط تحلیل‌گران سایت کوین‌تلگراف تنظیم شده، تحلیل قیمت ۴ رمزارزی را می‌خوانید که در این هفته نباید از آن‌ها چشم بردارید. وی‌چین، سولانا، ایاس و توکن FTX رمزارزهایی هستند که بهتر است آن‌ها را زیرنظر داشته باشید.

 

تحلیل قیمت وی‌چین

 

وی‌چین که با نام اختصاری (VET) شناخته می‌شود، از تاریخ ‍۱۶ آوریل (جمعه ۲۷ فروردین) رالی قیمتی جدیدی را شروع کرده است. شاخص مقاومت نسبی RSI، روز جمعه به  بالای ۸۷ رسید و در کوتاه مدت رالی قیمتی این رمزارز به اوج خود رسید. 

این آلت‌کوین در مسیر رشد خود حرکت می‌کرد و سرعت رشد آن در روز شنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) افزایش یافت. 

با  نگاه به نمودارهای این آلت‌کوین متوجه خواهیم شد که روز شنبه تریدرها سود زیادی از وی‌چین کسب کرده‌اند.

 

با این همه، قیمت این رمزارز کاهش یافت زیرا با افزایش قیمت و رکوردشکنی‌های قیمتی در روزهای متوالی، تریدرها اقدام به فروش این رمزارز کردند. گرفتن سود تریدرها موجب شد وی‌چین امروز روندی نزولی داشته باشد. 

قیمت این رمزارز امروز به ۰/۱۶۹ دلار رسید و به نظر می‌رسد روندی نزولی نداشته باشد. با این حال، فیبوناچی ۶۱/۸ درصدی نشان‌دهنده یک اصلاح قیمت است.با نگاه به نمودار قیمتی وی‌چین متوجه می‌شویم که درصد خرید به پایین‌ترین سطح خود رسیده و تریدرها در حال فروش هستند.

اگر گاوها بتوانند مسیر رشد قیمتی وی‌چین را تغییر دهند و بار دیگر این رمزارز رشد داشته باشد، در مرحله بعدی قیمت وی‌چین به ۰/۲۷۹ دلار می‌رسد. در صورتی که مقاومت ۰/۲۷۹ دلار شکسته شود رکوردشکنی‌های وی‌چین ادامه می‌یابد. در چنین شرایطی پیش‌بینی می‌شود قیمت وی‌چین تا هفته آینده به ۰/۳۶۲ دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت وی‌چین کمتر از مقاومت ۰/۲۷۹ دلار شود احتمال دارد این رمزارز تا چند روز در وضعیتی پایدار باقی بماند. به نظر می‌رسد وی‌‌چین رشد مثبت خود را در هر شرایطی ادامه می‌دهد اما این امکان وجود دارد که خرس‌ها با فروش بیش از حد، قیمت وی‌چین را  به زیر ۰/۱۶ دلار برسانند.

 

نمودار ۴ ساعته قیمت وی‌چین نشان‌دهنده کاهش خرید وی‌چین است. براساس میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه قیمت وی‌چین رشدی در قیمت ۰/۲۲۷ دلار نشان می‌دهد. با این همه، خرس‌ها همه‌ی تلاش خود را برای پایین آوردن قیمت این آلت‌کوین انجام می‌دهند و گاوها نیز به خرید ادامه می‌دهند. رقابت شدیدی بین خریداران و فروشندگان وی‌چین وجود دارد و باید دید در هفته پیش رو کدام یک موفق‌تر عمل می کنند.

گاوها اخیرا به افزایش قیمت وی‌چین کمک بسیاری کرده‌اند اما فروش بیش از اندازه خرس‌ها منجر به کاهش نسبی این رمزارز شده است. در صورتی که گاوها بتوانند قیمت وی‌چین را افزایش دهند رالی قدرتمندی را شاهد خواهیم بود و قیمت وی‌چین ۰/۲۵۳ دلار خواهد شد. سپس قیمت این رمزارز به ۰/۲۷۹ دلار می‌رسد.

 

تحلیل قیمت سولانا

 

سولانا با نام اختصاری  (SOL) یکی دیگر از رمزارزهایی است که به بالاترین قیمت خود در تمام زمان‌ها رسیده است. سولانا روز ‍۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) به قیمت ۲۹/۹۲ دلار رسید و سپس روندی به نسبت کاهشی را طی کرد.امروز میانگین متحرک نمایی این رمزارز ۲۴/۴۹ دلار شد. گفتنی است خرس‌ها نتوانستند سود زیادی از این کاهش قیمت داشته باشند. 

سولانا پس از یک اصلاح قیمت بار دیگر افزایش یافت.

پیش‌بینی می‌شود براساس میانگین‌های متحرک و شاخص مقاومت نسبی (RSI)، سولانا روندی صعودی را طی کند و به بالاترین سطح قیمتی خود برسد. اگر سولانا بتواند از ۲۹/۹۲ دلار عبور کند، تریدرها شاهد رالی پر سرعت این آلت‌کوین خواهند بود. مقصد بعدی سولانا بعد گذار از ۲۹/۹۲ دلار، قیمت ۳۸/۷۲ دلار خواهد بود.

اگرچه نمودارها رشد سولانا را نشان می‌دهند اما به نظر می‌رسد خرس‌ها ساکت نخواهند نشست. اگر خرس‌ها بتوانند قیمت سولانا را به زیر سطح مقاومت‌ها برسانند این رمزارز به ۲۱ دلار می‌رسد. در صورتی که قیمت سولانا کمتر از ۲۱ دلار شود، میانگین متحرک ساده این رمزارز ۱۸/۶۰ دلار خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته این رمزارز نشان‌دهنده کاهش قیمت سولانا و افزایش فروش این آلت‌کوین است. با این حال به نظر نمی‌رسد خرس‌ها اکنون به خواسته خود برسند و بتوانند سطح مقاومت ۲۴/۷۰ دلار را هدف قرار دهند.

پیش‌بینی می‌شود با افزایش قیمت سولانا و پیشتازی گاوها، قیمت این آلت‌کوین بیشتر از ۲۸/۶۴ دلار شده و به احتمال قوی سولانا پتانسیل رسیدن به ۲۹/۹۲ دلار را دارد. اگر این افزایش قیمت اتفاق بیفتد میانگین متحرک نمایی افزایش می‌یابد و شاخص مقاومت نسبی سولانا به ۵۵ می‌رسد.

داده‌ها سودآوری کوتاه‌مدتی را نشان می‌دهند. 

هر چند نباید خرس‌ها را دست کم گرفت، زیرا اگر  آن‌ها بتوانند قیمت سولانا را به زیر ۲۴/۷۰ دلار ببرند مقصد بعدی این رمزارز ۲۱/۱۰ دلار است.

 

تحلیل قیمت ایاس

 

ایاس با نام اختصاری EOS در روزهای گذشته روندی نزولی را طی کرده است. گاوها در روزهای  ۱۶ و ۱۷ آوریل  (جمعه ۲۷ فروردین و شنبه ۲۸ فروردین) تلاش خود را برای بالا بردن قیمت این رمزارز انجام دادند. با این حال قیمت ایاس از مقاومت ۸/۶۹ دلار فراتر نرفت. فروش بیش از اندازه ایاس در روزهای اخیر باعث کاهش قیمت این آلت‌کوین شد. 

قیمت ایاس ابتدا به ۵/۸۶ دلار رسید و سپس با ادامه روند کاهشی به ۵/۶۰ دلار رسید.

در صورتی که گاوها بتوانند از ناحیه مقاومت ۵/۶۰ دلار عبور کنند، احتمال اینکه بتوانند به سمت قیمت ۸/۶۹ دلار حرکت کنند وجود دارد. اگر قیمت ایاس به ۸/۶۹ برسد، رشد آن حتمی خواهد بود؛ زیرا شکست مقاومت ۸/۶۹ دلار احتمال ۱۱ دلاری شدن این رمزارز را بالا می‌برد. 

با این تفاسیر، احتمال کاهش قیمت ایاس همواره وجود دارد. دیدگاه‌های مثبت زیادی درباره ایاس وجود دارد ولی فروش این رمزارز توسط خرس‌ها، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. 

اگر خرس‌ها با فروش بیش از اندازه ایاس بتوانند قیمت این رمزارز را به کمتر از ۵/۶۰ دلار برسانند، پیش‌بینی می‌شود میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ایاس به ۴/۹۸ دلار برسد.

نمودار ۴ ساعته ایاس نشان‌دهنده تلاش گاوها برای شروع یک رالی قدرتمند قیمتی است. این امکان وجود دارد که گاوها  به ۶/۹۳ دلاری شدن قیمت ایاس کمک کنند. در صورت موفقیت گاوها برای افزایش قیمت این آلت‌کوین، ایاس صعود می‌کند ولی اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه این رمزارز کاهش یابد، قیمت ایاس به زیر ۶/۱۷ دلار رسیده و سپس ۵/۶۰ دلاری می‌شود. 

در تمام آلت‌کوین‌هایی که تحلیل آن‌ها را در این گزارش می‌خوانید احتمال افزایش و کاهش قیمت به یک اندازه وجود دارد و رقابت تنگاتنگی میان گاوها و خرس‌ها وجود دارد.

گاوها تمام تلاش خود را می‌کنند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ایاس را افزایش دهند و جرقه‌ای را برای صعود قیمت ایاس روشن کنند. در صورتی که گاوها موفق به افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، احتمال ۸/۶۹ دلاری شدن ایاس وجود دارد.

تحلیل قیمت FTT

توکن FTX که با نام اختصاری FTT شناخته می‌شود، همانند دیگر آلت‌کوین‌هایی که از آن‌ها نام بردیم روند رو به رشدی را در هفته‌ اخیر داشته است. این توکن در روز ‍۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) به ۵۹/۵۷ دلار رسیده است. همچنین میانگین متحرک ۲۰ روزه این رمزارز نشان‌دهنده یک کاهش قیمت مقطعی است. قیمت توکن FTX با توجه به کمتر بودن میزان خرید کاهش یافته ولی کماکان احتمال افزایش قیمت این رمزارز وجود دارد.

اگر گاوها بتوانند میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را حفظ کنند، قیمت FTT افزایش خواهد یافت. تلاش گاوها برای افزایش قیمت FTT ممکن است این رمزارز را به قیمت ۵۹/۵۷ دلار برساند.

در صورتی که مقاومت ۵۹/۵۷ دلار شکسته شود مسیر توسعه قیمت FTT  هموار شده و هدف بعدی گاوها فتح قله ۷۱/۸۷ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر خرس‌ها میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را کاهش دهند، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه نیز سقوط می‌کند و به ۴۰ دلار می‌رسد. این احتمال نیز وجود دارد که اصلاح قیمت کوتاه مدت بتواند سکوی پرش FTT  باشد.

با توجه به نمودار ۴ ساعته قیمتی، گاوها در تلاشند تا قیمت FTT را بین دو سطح اصلاح قیمت نگه دارند. گاوها می‌خواهند قیمت FTT  بین فیبوناچی ۵۰٪ با قیمت ۴۵/۶۲ دلار و فیبوناچی ۶۱٪ با قیمت ۴۲/۳۳ دلار متوقف شوند. 

خرس‌ها نیز در تلاش هستند تا قیمت FTT  را به زیر ۴۴ دلار برسانند. اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه FTT  کاهش یابد احتمال سقوط قیمت این رمزارز تا ۴۰ دلار و سپس ۳۷ دلار وجود دارد. اگر گاوها موفق شوند میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه FTT  را افزایش دهند، این رمزارز به ۵۴/۶۲ دلار صعود کرده و سپس ۵۹/۵۷ دلاری خواهد شد.

 

به نظر شما در هفته آینده چه اتفاقی برای آلت‌کوین‌ها می‌افتد؟ آیا شاهد صعود این رمزارزها خواهیم بود یا یک روند کاهشی را مشاهده می‌کنیم؟

 

 

۲ دیدگاه برای “۴ رمزارز که نباید از آن‌ها چشم پوشید

  1. فرامرز گفته:

    سلام وقت بخیر متوجه هستید که به این مارکت بصورت کوتاه مدت میشه نگاه کرد و یا بلند مدت تجربه ثابت کرده سرمایه گذاران دراز مدت پیروز این بازار هستند کسانی که بررسی پروژه در حال رشد سرمایه گذاری می کنند نمی دانم اصطلاح بازار گاوی یا خرسی بعد از شکوفایی بلاک چین های که در دنیا ی واقعی کاربردی شده اند یا در آینده نزدیک مصداق دارد یا خیر گفته می شود سال ۲۰۲۲ سال زمستان کریپتویی است این به منزله آن است که بلاک چین ها و حوزه دیفای یا ان اف تی در خواب زمستانی فرو روند و دیگر کاربردی نداشته باشند نظر شما چیست ؟

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *