وب سایت گلس‌نود: بیت‌ کوین آماده‌ی یک جهش چشم‌گیر است!

بیت کوین
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۳۹۹

وب سایت تحلیلی Glassnode روز گذشته اطلاعاتی از معیارهای درون زنجیره‌ای منتشر کرده که کاهش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کنند؛ اما علی‌رغم اطلاعات درون‌زنجیره‌ای منتشر شده، این شرکت تحلیل‌گر معتقد است که برترین رمزارز بازار آماده‌ی یک جهش قیمت و روند صعودی جدید است.

Glassnode طی گزارشی در ۲۵ ژانویه (۶ بهمن)، به این موضوع اشاره کرد که شاخص نسبت سود مصرفی تنظیم شده‌ی بیت کوین (aSOPR)، نشان می‌دهد که کاهش بیشتر قیمت این رمزارز باعث می‌شود تا بسیاری از سرمایه‌گذاران وارد ضرر شوند.

با این حال علی‌رغم اطلاعاتی که این داده‌ها نشان می‌دهند، Glassnode آنها را نشانه‌ای از صعودی بودن قیمت بیت کوین تفسیر کرده است:

 

برای اینکه شاخص aSOPR پایین بیاید باید سرمایه‌گذاران با وجود ضرر مایل به فروختن باشند که این موضوع با توجه به روند فعلی بازار بعید است. ما برای اینکه شاهد روند صعودی بعدی و ثبات در بازار باشیم به دنبال این اصلاح در قیمت بیت کوین بوده‌ایم.

Glassnode این شاخص را با توجه به نسبت سود کوین‌ها بر اساس قیمت بیت کوین، در آخرین انتقال روی زنجیره به دست آورده است؛ از آنجا که aSOPR یک شاخص متریک زنجیره‌ای است، گردش BTC در صرافی‌ها در آن گنجانده نمی‌شود. در حالی که aSOPR باید به طور معمول در نزدیکی عدد ۱ در نوسان باشد، روند صعودی شدید ماه‌های اخیر باعث افزایش این شاخص، تا بالای سطح ۱/۵ شده است. با این حال وقتی که بازار صعودی، احتمال رسیدن aSOPR به زیر عدد ۱ کم است زیرا معامله گران تمایلی به فروش ندارند.

نمودار بیت کوین

در ریزش اخیر بیت کوین و بعد از رسیدن به رکورد جدید، قیمت این رمزارز ۳۱ درصد اصلاح شد. با این حال گلس‌نود خاطرنشان کرده که نمودار aSOPR نشان می‌دهد اصلاح قیمت فعلی رو به پایان است. 

همچنین در گزارشی که این وب سایت در ۲۵ ژانویه ارائه داد، به این موضوع اشاره شد که ۲/۳ میلیون BTC یا ۱۲/۶٪ از موجودیِ در گردشِ این رمزارز، با قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار در شبکه جا به جا شده و این فعالیت را نشانه‌ای از صعودی شدن روند دانست:

این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال تزریق سرمایه‌شان به بازار هستند زیرا انتظار افزایش قیمت بیشتر را دارند.

به نظر شما قیمت بیت کوین طی چند ماه آینده تا کجا پیش می‌رود؟ نظرتون رو برای ما بنویسید.

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۲ دیدگاه برای “وب سایت گلس‌نود: بیت‌ کوین آماده‌ی یک جهش چشم‌گیر است!

  1. Ravasneh گفته:

    وقتی دامیننس دلار رفته بالا یعنی بیت آماده ریزش تا ۲۴ هزار دلاره
    بله الان که مثل یه فنر این همه درجا زده آماده دامپ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.