سه رمزارز که باید در هفته پیش‌رو زیرنظر گرفت

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش قیمت بیت‌کوین در دو هفته گذشته، توجه سرمایه‌گذاران را به دیگر رمزارزها جلب کرده است. داده‌های DappRadar نشان‌دهنده آن است که حجم معاملات مربوط به رمزارز در هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. 

بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزی از قیمت پایین بیت کوین برای خرید این رمزارز استفاده کرده‌اند. همچنین آلت‌ کوین‌ ها رونق زیادی در هفته گذشته داشته‌اند. 

در هفت روز گذشته، اتر و ریپل بیشترین حجم معاملات‌ را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین  بایننس‌ کوین، پنکیک سواپ و مونرو، سه آلت کوینی هستند که باید در این هفته زیرنظر داشت.

 

تحلیل بایننس کوین (BNB)

 

بایننس کوین (BNB)  در حال حاضر یک روند صعودی منظم را طی می‌کند. گاوها در حال خرید این رمزارز هستند و اجازه نمی‌دهند خرس‌ها سطوح حمایتی را از بین ببرند. گاوها به دنبال آن هستند که قیمت این آلت کوین را به  ۶۰۰ دلار و سپس  ۶۳۸ دلار برسانند. گذر از مقاومت ۶۰۰ دلار یکی از راه‌هایی است که خرس‌ها را در کوتاه مدت شکست می‌دهد. در حالی که خرس‌ها قصد دارند قیمت بایننس‌کوین را  از ۴۸۰ دلار کمتر کنند.

با هر صعودی قیمت بایننس کوین کاهش مقطعی را تجربه می‌کند زیرا برخی تریدرها تنها خواهان دریافت سود در مدت کوتاهی هستند. البته سرمایه‌گذار آینده‌نگری نیز وجود دارند که برای دریافت سودشان عجله نمی‌کنند.

میانگین متحرک نمایی و میانگین متحرک ساده، همچنین شاخص مقاومت نسبی، نشان‌دهنده  شیب تند حرکت گاوها است. به نظر می‌رسد قیمت بایننس‌کوین در مسیر رشد قرار دارد و این رمزارز به زودی رکوردهای قیمتی‌اش را می‌شکند.

در صورتی که قیمت بایننس‌کوین بالاتر از ۵۳۰ دلار باشد احتمال صعود به ۶۰۰ دلار وجود دارد؛ اما اگر خرس‌ها سد راه گاوها شوند، از ۶۰۰ دلار تا ۶۳۸ دلار راهی طولانی خواهد بود.

با اینکه خرس‌ها همچنان برای کاهش قیمت بایننس‌کوین تلاش می‌کنند، امکان پیروزی گاوها وجود دارد. اگر گاوها بتوانند در روزهای آتی قیمت این رمزارز را به ۶۳۸ دلار برسانند،‌ پیش‌بینی می‌شود مقصد بعدی بایننس‌کوین قیمت ۷۲۰ دلار و سپس ۸۳۲ دلار باشد.

البته این حرکات مثبت در صورتی امکان‌پذیر است که خرس‌ها نتوانند قیمت بایننس‌کوین را کاهش دهند و باعث سقوط آن به ۴۸۰ دلار شوند.

در بدبینانه‌ترین حالت، فروش بی‌وقفه بایننس‌کوین می‌تواند این رمزارز را به ۳۶۸ دلار برساند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بایننس‌کوین نشان‌دهنده یک مثلث متقارن بزرگ است. با اینکه قیمت این آلت کوین از خطوط حمایتی مثلث عقب‌نشینی کرده، باز هم خرس‌ها به دنبال رالی نزولی هستند.

اگر قیمت بایننس‌کوین از سطح فعلی‌اش کمتر شود، سقوط این رمزارز حتمی خواهد بود. در چنین شرایطی اصلاح قیمت قابل توجهی اتفاق می‌افتد و قیمت این رمزارز به ۳۴۸ دلار می‌رسد.

در مقابل اگر گاوها خطوط مقاومت مثلث را پشت سر بگذارند صعود بایننس‌کوین از سر گرفته می‌شود.

 

تحلیل مونرو (XMR)

 

مونرو (XMR)، یکی از آلت کوین‌ های نویدبخش در هفته‌های اخیر بوده است. این رمزارز  در یک روند صعودی قرار گرفته، اما همواره پس از هر افزایش قیمتی با اصلاح قیمت اخته شده است.

ناکامی مونرو برای صعود، گاوها را بر آن داشته تا رکورد قیمتی را با خرید این رمزارز بشکنند.

به نظر می‌رسد گاوها توانسته‌اند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با موفقیت دفاع کنند. گاوها با خرید مونرو میانگین متحرک نمایی و ساده را حفظ کرده‌اند اما شاخص مقاومت نسبی نشان‌دهنده حرکاتی منفی است.

در صورتی که قیمت مونرو از سطح کنونی‌اش کاهش یابد و کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شود، پیش‌بینی می‌شود قیمت این رمزارز به ۲۸۸ دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت مونرو را افزایش دهند و این قیمت بالاتر از ۴۲۴ دلار شود، رالی صعودی این آلت‌کوین شروع می‌شود. در صورت رشد قیمت مونرو می‌توان نتیجه گرفت این رمزارز به ۴۹۸ دلار برسد.

 

نمودار ۴ ساعته قیمت مونرو، نشان‌دهنده نوسانات شدید نرخ این آلت‌کوین طی چند روز گذشته است. خرس‌ها بارها و بارها میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را شکسته و گاوها به خرید خود ادامه داده‌اند.

در این مبارزه میان گاوها و خرس‌ها، چه کسی برنده می‌شود؟ مونرو افزایش می‌یابد یا کاهش؟

تحلیل‌گران معتقدند با افزایش قیمت مونرو و گذار از نرخ ۴۰۵ دلار، احتمال صعود و ۴۲۴ دلاری این آلت‌کوین وجود دارد. هر چند، اگر گاوها نتوانند افزایش قیمت را تحمیل کنند، خرس‌ها قیمت مونرو را کاهش داده و آن را به ۲۸۸ دلار می‌رسانند.

 

تحلیل CAKE

 

پنکیک‌ سواپ که با نام اختصاری CAKE شناخته می‌شود، یکی از رمزارزهای موفق در روزهای اخیر بوده است. پنکیک سواپ در چند روز گذشته نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است. مقاومت این رمزارز به ۲۸ دلار رسیده بود اما خرس‌ها توانستند مقاومت آن را به ۲۴ دلار کاهش دهند. با این که قیمت این آلت کوین کاهش یافت ولی گاوها بار دیگر با خرید خود توانستند اثرات مثبتی را به وجود آورند.

این آلت‌کوین در دو روز اخیر رشد قابل توجهی داشته و امروز توانست رکورد بالاترین قیمت خود در تمام زمان‌ها را بشکند. امروز پنکیک‌سواپ به قیمت ۳۴/۸۴ دلار رسید.

اگر گاوها بتوانند این رشد قیمت را حفظ کنند رالی افزایشی پنکیک‌سواپ شروع می‌شود؛ ولی اگر خرس‌ها قیمت این آلت‌کوین را به زیر ۳۰ دلار برسانند شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

 

همانطور که در نمودار بالا می‌بینید قیمت پنکیک‌سواپ در سوم اردیبهشت ماه ۲۵/۲۴ دلار بود.

قیمت این آلت‌کوین در دو روز گذشته بیش از ۲۳٪ افزایش داده و به بالاترین قیمت خود رسیده است.

نمودار ۴ ساعته پنکیک‌سواپ نشان می‌دهد که در صورت حفظ مقاومت‌ها و بالاتر از ۳۰ دلار ماندن این رمزارز، به زودی شاهد رشد بیشتر آن خواهیم بود. با تمام این تفاسیر، نگرانی از کاهش قیمت و اصلاح قیمت‌ها همچنان وجود دارد. ممکن است با اصلاح قیمت، پنکیک سواد به ۲۷/۵ دلار  سقوط کند. 

 

نظر شما درباره این سه رمزارز چیست؟ تا هفته آینده خرس‌ها پیروز می‌شوند یا گاوها به افزایش قیمت این سه آلت‌کوین کمک می‌کنند؟

۱ دیدگاه برای “سه رمزارز که باید در هفته پیش‌رو زیرنظر گرفت

  1. Kai گفته:

    ای بابا شبانه روزهم باید مطالعه کنیم مغزاینگلیسی باشیم ویکی دوسال شبانه روزی تجربه زمانی کلفت داشته باشیم بعدمیتونیم نظربدیم تابدردشمابخوره همینطوری نظرمن بدردلای جرزدیوارمیخوردراستی یه اینترنت قوی چیه پلتفورم باز ۲۴ساعته لایه مانیتور۲۴هم بایدتوچشمون باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *