صعود بیت ‌کوین به ۶۸ هزار دلار پس از سقوط ۷۰ درصدی، واقعیت یا توهم؟

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۹ اسفند ۱۳۹۹

بیت‌ کوین، پس از افزایش قیمت شدید در هفته‌های گذشته و شکست رکورد ۵۸,۳۰۰ دلار با کاهش قیمت مواجه شد. اولین رمزارز بازار در بازه قیمتی ۴۵ الی ۵۴ هزار دلار قرار گرفته است. بیت‌کوین در سه روز گذشته سیر نزولی خود را حفظ و بسیاری از سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.

تحلیل‌گران دنیای ارزهای دیجیتال بر این باورند که دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین، فروش بخش عظیمی از بیت‌کوین‌های نهنگ‌هاست. همچنین  عرضه بیت‌ کوین توسط استخرهای استخراج بیت‌کوین مانند F2pool به کاهش قیمت این رمزارز انجامیده است. با این همه، برخی نظریه‌پردازان و تحلیل‌گران بازار رمزارزها سقوط بیت‌ کوین را یک عقب‌گرد حساب‌شده برای صعود بیت‌کوین می‌دانند. به گفته این تحلیل‌گران، امکان دارد قیمت بیت‌کوین در مدت کوتاهی به ۶۸,۷۰۰ دلار برسد.

بالاترین قیمت بیت‌کوین در تمام زمان‌ها ۵۸,۳۰۰ دلار بود که تحلیل‌گران آن را نقطه‌ی مرکزی می‌دانند. با بررسی افزایش و کاهش قیمت بیت‌ کوین، همچنین براساس نسبت فیبوناچی، به نظر می‌رسد قیمت بیت‌کوین به زودی رشد قابل توجهی خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود قیمت بیت‌کوین به سطح ۳۸٪ فیبوناچی بازگردد.

 

براساس چارت‌های فوق می‌توان نتیجه گرفت که بیت‌کوین به قیمت ۶۸۷۰۰ دلار خواهد رسید. براساس داده‌های ارائه شده از سوی تحلیل‌گران، اصلاح قیمت بیت‌کوین فرصتی برای خرید این رمزارز فراهم کرده است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ مانند میکرواستراتژی نیز از این فرصت خرید بهره گرفته و بار دیگر در این رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند.  از طرفی، برخی سرمایه‌گذاران اعتماد خود را نسبت به این رمزارز از دست داده‌اند و علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری بیشتر در آن ندارند. 

برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی دیگری  درباره بیت‌کوین کرده‌اند. طبق این پیش‌بینی، در صورتی که سقوط  بیت‌کوین تا ۲۰ هزار دلار ادامه پیدا کند سرعت رشد آن برای دستیابی به قیمت ۱۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد. کاهش ۷۰ درصدی بیت‌ کوین در حالی رخ داده که آلت‌کوین‌ها مسیر روبه‌رشدی را طی می‌کنند. با این حال، کاهش قیمت بیت‌کوین در تحولات قیمتی بسیاری از رمزارزها تاثیر گذاشته است.

 

 

 

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۲ دیدگاه برای “صعود بیت ‌کوین به ۶۸ هزار دلار پس از سقوط ۷۰ درصدی، واقعیت یا توهم؟

  1. A.M گفته:

    هموطنان گرامی تحلیل ها جامع و علمی هستند اما تصور اشتباه یا انتظار نداشته باشید همین هفته وچند روزه اتفاق بیفته هیچ چیز صدرصد ،ناب و خالص نیست و هیچ چیز غیرممکن نیست.بیت کوین ممکنه صد هزار دلار وحتی بیشتر هم رشد کنه اما حداقل یکسال زمان لازم داره در انجام سرمایه‌گذاری هاتون در این زمینه ودر دیگر بازارهای مالی دقت داشته باشید پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.