عواملی که نشان می‌دهند روند صعودی اتر ادامه‌دار خواهد بود

قیمت اتر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۵ بهمن ۱۳۹۹

شرکت تحلیلی IntoTheBlock طی گزارشی که به وب‌سایت U.Today ارائه داد، خاطرنشان کرد روند صعودی اتر علی‌رغم تصحیح قیمت اخیر آن ادامه‌دار خواهد بود. در این گزارش به موارد زیر برای ادعای ادامه‌دار بودن رالی اتر اشاره شد:

  • رشد صنعت دیفای
  • گسترش پذیرش شبکه اتریوم 
  • کاهش موجودی اتر در صرافی‌ها

رشد صنعت DeFi

گزارش IntoTheBlock چندین دلیل را برای این ادعا مطرح می‌کند و اولین مورد، پذیرش و توسعه امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi است.

امور مالی غیرمتمرکز، پروژه‌هایی هستند که خدمات مالی را بدون هیچ واسطه‌ای ارائه می‌دهند. صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و پروتکل‌های وام‌دهی برخی از پروژه‌های دیفای هستند.

اگرچه دیفای در سال ۲۰۱۷ ظهور کرد اما این صنعت در سال ۲۰۲۰ رشد چشم‌گیری داشته است. سرمایه‌های موجود در دیفای را اصطلاحا سرمایه قفل شده (TVL) می‌نامند. سال گذشته میزان TVL حدود ۸۴۰ میلیون دلار بود و چند روز پیش به بیشترین میزان، یعنی ۲۵ میلیارد دلار رسید. این اعداد یک رشد ۲۹ برابری در ۱۲ ماه را نشان می‌دهند و حاکی بر رشد سریع اکوسیستم هستند.

قیمت اتر

 

گسترش پذیرش شبکه اتریوم

به لطف رشد چشم‌گیر دیفای، تعداد معاملات صورت گرفته روی شبکه بلاک چین اتریوم نیز افزایش یافته است. بر اساس گزارش ارائه شده، در چند روز گذشته ۱/۱۷ میلیون معامله روزانه در اتریوم اجرا شده است. 

از طرفی نیز شاهد رشد در تعداد کیف پو‌ل‌های فعال روزانه اتر بوده‌ایم؛ بطور متوسط تعداد این والت‌ها به ۵۵۰,۰۰۰ در روز رسیده که نسبت به ژانویه ۲۰۲۰، ۱۰۰٪ رشد داشته است.

 

قیمت اتر

 

کاهش موجودی اتر در صرافی‌ها

آخرین عامل که IntoTheBlock به آن اشاره کرد کاهش یافتن موجودی اتر در صرافی‌های رمزارز است؛ در ماه گذشته در روزهای ۱۴ و ۲۰ ژانویه، به ترتیب ۶۲۰/۹۴ و ۶۹۵/۵۵ هزار اتر از صرافی‌های متمرکز خارج شد و وارد کیف پول کاربران شد.

همچنین از آنجا که تقاضا برای اتر در حال افزایش است، ممکن است به زودی با کمبود موجودی این آلت کوین در بازار روبه‌رو شویم. در حال حاضر تعداد زیادی اتر در DeFi قفل شده و از طرفی نیز مبلغی حدود ۲/۵ میلیون دلار در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲ به عنوان وثیقه قرار داده شده است.

قیمت اتریوم

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.