تحلیل قیمت پنج رمزارز برتر در هفته پیش رو: BTC, BNB, NEO, YFI, LINK

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
زمان مطالعه: 7 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی: ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

با وجود این‌که در حال حاضر بیت کوین در یک محدوده در نوسان است، اگر آلت کوین‌ها بتوانند از سطح حمایت‌شان جهش کنند، وارد یک روند صعودی خواهند شد. 

در هفته گذشته مدیر عامل شرکت Digital Assets Data، مایک آلفرد (Mike Alfred)، در مصاحبه‌ای که با Cointelegraph داشت، خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران بزرگ هنوز به بیت کوین و کل اکوسیستم شک دارند. با این حال وی معتقد است که پس از رو آوردن سایر افراد در بازارهای سنتی به این رمزارز، در نهایت آن‌ها مجبور به تسلیم خواهند شد. 

سایر آلت کوین‌ها و توکن‌های دیفای (DeFi) در روزهای پیشین، در یک روند صعودی قرار داشته‌اند و این در حالی بود که بیت کوین به سختی در تلاش بود تا مجددا رشد کند.

 

دان مورهد (Dan Morehead)، بنیا‌‌ن‌گذار و مدیرعامل Pantera Capital، معتقد است که در پنج سال آینده دنیای دیفای از بیت کوین پیشی می‌گیرد و حدود صد برابر رشد می‌کند.

 

به دلیل وجود نوسانات زیاد در دنیای ارزهای دیجیتال، اکثر تحلیل‌های بلند مدت در این حوزه، درست از آب در نمی‌آیند، اما در چند روز آینده باید چه انتظاری از بازار داشته باشیم؟ در ادامه به این سوال خواهیم پرداخت.

 

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

زمانی که بیت کوین در ۲۷ ژوئیه (۶ مرداد)، بالای ۱۰,۵۰۰ دلار بسته شد، یک الگوی سر و شانه‌ی برعکس را کامل کرد؛ معمولا پس از چنین اتفاقی قیمت مجددا الگوی معکوس قبلی خود را تست می‌کند.

 

قیمت بیت کوین

 

در شرایط ایده‌آل، نباید قیمت به زیر خط گردن الگوی سر و شانه برعکس برسد، اما می‌دانید که تریدینگ دنیای ایده‌آلی نیست.

در سوم سپتامبر (۱۳ شهریور)، خرس‌ها قیمت را به زیر خط گردن رساندند و گاوها شروع به خرید در آن سطح کردند، اما با رسیدن قیمت به سطح ۱۰,۵۰۰ دلار، این تب خرید کاهش یافت.

پس از این اتفاقات، بیت کوین در محدوده ۹,۸۳۵ تا ۱۰,۶۲۵ دلار به دام افتاد. بعد از این‌که خرس‌ها در ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور) موفق نشدند قیمت را زیر این محدوده نگه دارند، گاوها امروز سعی کردند قیمت را به بالای مقاومت بالای سر برسانند، اما شکست خوردند.

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (20day exponential moving average) در قیمت ۱۰,۷۱۹ دلار، دقیقا بالای مقاومت است و خرس‌ها با نهایت توان در تلاشند تا این سطح مقاومت را حفظ کنند.

با این وجود اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و آن را برای سه روز حفظ کنند، یک اصلاح رخ خواهد داد و این اصلاح منجر به تست مجدد سطح ۱۲,۴۶۰ دلار خواهد شد. اگر سطح مقاومت شکسته شود نیز، روند صعودی باز خواهد گشت.

اگر خرس‌ها سعی کنند قیمت را زیر سطح حمایت ۹,۸۳۵ دلار نگه دارند، این پیش‌بینی از روند گاوی بی نتیجه خواهد ماند.

 

قیمت بیت کوین

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند از مقاومت ۱۰,۶۲۵ دلاری حمایت کنند و اگر موفق شوند آن را به زیر ۱۰,۲۰۰ دلار برسانند، گاوها دوباره سعی می‌کنند تا آن را به محدوده مقاومت بالای سر برسانند.

در صورت موفقیت گاوها، تریدرها به صورت تهاجمی وارد بازار شده و قیمت را به بالای ۱۱,۴۰۰ و حتی ۱۲,۰۰۰ دلار خواهند رساند.

بر خلاف این فرضیات اگر خرس‌ها سعی کنند قیمت را به زیر سطح حمایت ۱۰,۲۰۰ دلار برسانند، احتمالا تا ۱۰,۰۰۰ و پس از آن تا ۹,۸۳۵ دلار سقوط خواهد کرد.

 

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در روزهای گذشته در یک روند صعودی قرار گرفت و به بالاترین سطح ۵۲ هفته‌ای خود رسید.

قیمت بایننس کوین

 

اگرچه در ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور)، یک شاخص مقاومت نسبی در حال ایجاد یک روند نزولی بود، اما یک حرکت شدید این روند نزولی را بی اعتبار کرد.

در حال حاضر این رمزارز در تلاش است تا مقاومت سخت ۳۲ دلاری را بشکند، اما اگر گاوها نگذارند که قیمت به زیر سطح  حمایت بحرانی ۲۷/۱۹۰۵ دلاری برسد، احتمالا سطح ۳۲ دلار را مجددا تست خواهد کرد و شکستن این سطح، روند را تا ۳۸ دلار پیش خواهد برد.

با این حال اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۷/۱۹۰۵ برسانند، روند گاوی بی نتیجه خواهد ماند.

قیمت بایننس کوین

کندل خرسی در نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به صورت تهاجمی از سطح ۳۲ دلار حمایت می‌کنند و نکته مثبت این است که گاوها دست از تلاش بر نخواهند داشت.

آن‌ها دوباره تلاش می‌کنند که قیمت را به بالای مقاومت ۳۲ دلاری برسانند و اگر موفق شوند روند صعودی سرعت خواهد گرفت. با این حال اگر قیمت از سطح ۳۲ دلار برگردد، احتمالا برای چند روز در یک محدوده تثبیت خواهد شد.

 

تحلیل قیمت نئو (NEO)

خرس‌ها در نگه داشتن قیمت زیر سطح برک‌اوت ۱۶/۷۲۴۴۱ دلاری شکست خورند و این موضوع نظر خریداران را جلب کرد و باعث شد که قیمت نئو، امروز تا ۲۱/۹۷۸۶۹ دلار برسد.

 

قیمت نئو

 

خرس‌ها به شدت در تلاشند تا از محدوده مقاومتی ۲۲ تا ۲۲/۸۲۶۱۲ دلاری محافظت کنند، اما اگر شکست بخورند نئو از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸/۵۴ دلار) خواهد پرید و گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای محدوده مقاومت برسانند. در صورت موفقیت آن‌ها، احتمالا روند صعودی بعدی و با مقاومت جزئی ۲۵/۲۳ دلار، از سر گرفته خواهد شد.

 

با این حال اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است تا ۱۶/۷۲۴۴۱ دلار سقوط کند.

قیمت نئو

از طرفی نیز اگر روند قیمتی نتواند به بالای سطح ۲۲ دلار برسد، احتمالا تریدرهای کوتاه مدت برای حفظ سود خود، اقدام به فروش می‌کنند و آن را  به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند.

با این حال اگر گاوها بتوانند قیمت را، بالای سطح فیبوناچی اصلاحی  ۵۰ درصدی یعنی ۱۹/۲۷۲۴۴ دلار نگه دارند، دوباره تلاش خواهند کرد تا مقاومت بالای سر را از میان بردارند.

برگشت قیمت به زیر سطح حمایت ۱۸/۶۳۳۷۶ تا ۱۹/۲۷۲۴۴ دلار، روند صعودی را متوقف خواهد کرد و می‌تواند منجر به رسیدن قیمت نئو تا ۱۶/۷۲۴۴۱ دلار بشود.

 

تحلیل قیمت یرن فایننس (YFI)

اصلاح قیمتی این رمزارز که از ۳۱ آگوست شروع شده بود، سطح حمایتی ۲۱,۳۴۵ دلار را ایجاد کرد که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدیِ کل روند صعودی ۳۰۰۰ تا ۳۹,۶۹۰ دلار است.

 

قیمت YFI

تلاش‌های مکرر خرس‌ها برای شکستن حمایت ۲۳,۳۴۵ دلاری نتیجه نداد و قیمت این رمزارز از ۵ تا ۸ سپتامبر (۱۵ تا ۱۸ شهریور)، در یک محدوده کوچک به دام افتاده بود که نشان می‌دهد خرس‌ها و گاوها هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

 

این عدم قطعیت، با یک حرکت صعودی شدید در ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) تغییر یافت که نشان می‌دهد گاوها سعی دارند دوباره بر اوضاع مسلط شوند. تارگت بعدی این روند صعودی ۴۶,۶۳۲/۴۶ دلار، سپس مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

با این حال خرس‌ها، در تلاشند تا این رالی صعودی را در سطح قیمتی ۴۳,۹۶۶/۳۱ دلار متوقف کنند و اگر موفق شوند که قیمت YFI را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدیِ آخرین رالی یعنی ۳۱,۰۱۱/۳۷ دلار برسانند، روند صعودی ضعیف خواهد شد.

اگر قیمت بتواند از سطح حمایت ۳۱,۰۱۱/۳۷ تا ۳۴,۰۶۸/۷۴ دلار جهش کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند صودی را بازگردانند.

 

قیمت YFI

 

نمودار نشان می‌دهد که خرس‌ها توانسته‌اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و روند صعودی را ضعیف کنند. در سطوح پایین، سطح حمایت بعدی ۳۱,۹۶۶/۳۱ دلار خواهد بود.

اگر قیمت بتواند از سطح ۳۱,۰۱۱/۳۷ بجهد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا آن را به بالای مقاومت بالای سر، یعنی ۴۳,۹۶۶/۳۱ دلار برسانند.

 

تحلیل قیمت لینک (LINK)

از ۶ سپتامبر (۱۶ شهریور) تاکنون، چین لینک سه برابرِِ قیمت ۱۳/۲۸ دلار کاهش یافته، اما خبر خوب این است که خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را به زیر خط روند (trendline) برسانند که نشان می‌دهد در سطوح پایین، تریدرها اقدام به خرید کرده‌اند.

 

قیمت لینک

اگر قیمت لینک بار دیگر از خط روند جهش داشته باشد، گاوها تلاش خواهند کرد تا آن را به بالای ۱۳/۲۸ دلار برسانند و در صورت موفقیت، روند صعودی تا خط روند نزولی (downtrend line) ادامه خواهد داشت.

این سطح مانند یک مقاومت عمل خواهد کرد و اگر گاوها بتوانند از این مقاومت بگذرند، احتمالا شاهد یک رالی تا ۱۷/۷۷۷۷ دلار خواهیم بود.

با این حال اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند برسانند، این رمزارز می‌تواند تا ۸/۹۰۸ دلار سقوط کند و این اتفاق احساسات بازار را تحریک خواهد کرد.

قیمت لینک

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به صورت تهاجمی در تلاشند تا از سطح ۱۳/۲۸ دلار حمایت کنند، اما نکته مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر سطح ۱۱ دلار سقوط کند.

اگر قیمت لینک بتواند از خط روند کنونی جهش داشته باشد، گاوها تلاش خواهند کرد تا آن را به بالای مقاومت ۱۳/۲۸ دلاری برسانند و اگر موفق شوند احتمالا یک روند صعودی تا ۱۵ دلار خواهیم داشت. اگر خرس‌ها تلاش کنند قیمت را زیر خط روند نگه دارند، این حرکت گاوی بی نتیجه خواهد ماند.

خرید بیتکوین

برای خرید و فروش سریع و امن ارزهای دیجیتال کلیک کنید صرافی ارز دیجیتال بیتستان

۲ دیدگاه برای “تحلیل قیمت پنج رمزارز برتر در هفته پیش رو: BTC, BNB, NEO, YFI, LINK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.